Seminarium “Naukowa Dokumentacja Trójwymiarowa”- 20.04.2016, Warszawa

Pracownia Skanerów 3D Instytutu Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego w Laboratorium Cyfrowym Humanistyki oraz firma SMARTTECH Sp. z o.o.  zapraszają na kolejne seminarium poświęcone tematyce “Naukowa Dokumentacja Trójwymiarowa”, które odbędzie się w środę 20 kwietnia w godzinach 10:30-15:00 w budynku Centrum Nowych Technologii Uniwersytetu Warszawskiego, ul. S. Banacha 2c, Warszawa. Podczas seminarium zostaną przedstawione m.in. najnowsze rozwiązania firmy SMARTTECH w zakresie dokumentacji 3D.

Wstęp bezpłatny po rejestracji poprzez formularz na dole strony.


Pracownia skanerow UWPracownia Skanerów 3d powstała w 2010 roku w Instytucie Archeologii UW. Jest to pierwsza i jedyna w Polsce tak wszechstronna pracownia naukowej dokumentacji zabytków 3D. Misją pracowni jest stworzenie systemu wszechstronnej dokumentacji 3D obejmującej zarówno same zabytki jak i dokumentację terenową. Takie kompleksowe podejście pozwala na bardzo szerokie i zróżnicowane stosowanie w badaniach naukowych. Od początku swego istnienia Pracownia w swych pracach wykorzystuje m.in. urządzenia i rozwiązania firmy SMARTTECH, co jest korzystne dla obu stron w ramach idei współpracy humanistyki z przemysłem.
Firma SMARTTECH jest wiodącym producentem skanerów 3D światła strukturalnego oraz twórcą  oprogramowania do pomiarów 3D oraz analizy wyników. Szesnastoletnie doświadczenie we współpracy z jednostkami edukacyjnymi i naukowymi pozwala firmie doskonale zrozumieć ich potrzeby.

W ramach programu SMARTTECH3D EDU w 2015 roku sformalizowana została  współpraca pomiędzy Pracownią Skanerów 3d IA UW i firmą SMARTTECH. SMARTTECH3D_otwarcie_pracowni_uw_snarttech3dedu_1

Serdecznie zapraszamy na seminarium organizowane przez Pracownie Skanerów 3D i SMARTTECH podczas którego zaprezentowane zostaną rozwiązania dokumentacji 3D, wykorzystywane w pracy naukowej Laboratorium Cyfrowego Humanistyki UW.
Natomiast w drugiej części spotkania odbędzie się premiera  najnowszych rozwiązań firmy SMARTTECH wraz z warsztatami skanowania 3D z użyciem nowego oprogramowania SMARTTECH3Dmeasure.


Plan seminarium.


Fotorelacja:

SMARTTECH_KONFERENCJA_UW SMARTTECH_KONFERENCJA_UW7 SMARTTECH_KONFERENCJA_UW6 SMARTTECH_KONFERENCJA_UW3SMARTTECH_KONFERENCJA_UW11 SMARTTECH_KONFERENCJA_UW4 SMARTTECH_KONFERENCJA_UW2 SMARTTECH_KONFERENCJA_UW9


Więcej o skanerach 3D dla archeologii.

Więcej o Laboratorium Cyfrowe Humanistyki UW.

Więcej o Instytucie Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego.

 

Komentowanie jest wyłączone.