dla Muzealnictwa i Archeologii

micron

MICRON3D color – skaner 3D przeznaczony do wieczystej archiwizacji w kolorze obiektów zabytkowych. Jest wyposażony w detektor o najwyższej rozdzielczości na rynku – 24 MPix. Połączenie bardzo dużej gęstości pomiaru (nawet 1000 pkt/mm2) z 24 bitowym odwzorowaniem koloru pozwala na udokumentowanie najdrobniejszych szczegółów, takich jak mikropęknięcia czy ślady po narzędziach.


archeoScanBright archeo – system pomiaru bezdotykowego stworzony specjalnie do pomiarów muzealnych. Uwzględnia specyfikę obiektów muzealnych, skanując z wysoką dokładnością przy zachowaniu realistycznej i barwnej tekstury.


miniScanBright mini – to kompaktowy automatyczny system do precyzyjnych pomiarów 3D o wysokiej rozdzielczości przeznaczony dla małych obiektów. Pozwala na łatwe i samodzielne wykonywanie dokładnych modeli 3D użytkownikom bez wiedzy technicznej.


universescan3D UNIVERSE – to prawdziwie UNIWERSALNA i mobilna linia skanerów 3D typu Plug & Scan do tworzenia dokumentacji 3D obiektów technicznych, przyrodniczych i muzealnych wyróżniająca się kompaktowością, wygodą i prostotą użytkowania przy jednoczesnym zachowaniu maksymalnej dokładności wykonywanych pomiarów.

 


Akcesoria dodatkowe:

  • stoliki obrotowe:
  • mały obciążenie do 15 kg
  • średni obciążenie do 60 kg
  • duży obciążenie do 120 kg

ScanBright archeo – skanowanie w 3D obiektu muzealnego

Digitalizacja 3D w ramach programu “Upowszechnianie kolekcji muzeów wielkopolskich”

Skanowanie 3D w Zamku Ujazdowskim – Centrum Sztuki Współczesnej

Komentowanie jest wyłączone.