SMARTTECH w archeologii i muzealnictwie – podsumowanie półrocza

Firma SMARTTECH jako wiodący producent skanerów 3D dedykowanych do digitalizacji dzieł sztuki i zabytków archeologicznych od lat stara się poszerzać świadomość naukowców i badaczy całego świata w dziedzinie nowych technologii. Dzięki współpracy z archeologami czy instytutami badawczymi coraz częściej można porozmawiać ze specjalistami SMARTTECH na temat dokumentacji trójwymiarowej i jej zastosowaniach podczas specjalistycznych konferencji.

W minionym półroczu przedstawicieli firmy SMARTTECH można było spotkać i usłyszeć na kilku konferencjach i sympozjach naukowych poświęconych nowoczesnym badaniom, zarówno w Polsce jaki i za granicą. Poniżej kilka słów na temat wybranych eventów.

SMARTTECH_INART (1)W dniach 21-25 marca bieżącego roku Uniwersytet w Gandawie w Belgii organizował konferencję InArt – 2nd International Conference on Innovation in Art and Technology, poświęconą nowoczesnym metodom badawczym w analizie i dokumentacji dzieł sztuki  (więcej o konferencji tutaj: http://www.inart2016.ugent.be/ ). Firma SMARTTECH, która współpracuje z tamtejszym Wydziałem Archeologii także brała udział w sesjach zjazdu, gdzie można było zobaczyć skaner 3D w działaniu.


SMARTTECH_KONFERENCJA_UW6 (1)

Pracownia Skanerów 3D Instytutu Archeologii UW dnia 20 kwietnia organizowała, przy współpracy z firmą SMARTTECH seminarium pt. „Naukowa Dokumentacja Trójwymiarowa”. Można tam było zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi oraz wynikami badań przeprowadzanych przy użyciu skanerów SMARTTECH. Tam także odbyła się premiera najnowszego oprogramowania firmy SMARTTECH – SMARTTECH3Dmeasure do zaawansowanej obróbki wyników skanowania.


SMARTTECH_NOC_MUZEUM

Współpraca z Uniwersytetem Warszawskim to nie tylko udział w konferencjach i sympozjach. Podczas Nocy Muzeów 2016 w sobotę 14 maja można było spotkać specjalistów SMARTTECH, którzy wykonywali skany twarzy wszystkich chętnych najnowszym, superszybkim skanerem SCAN3Dmed.


KONFERENCJA_GDANSK

Podczas konferencji „Sea of Data” organizowanej przez CAA Poland (Computer Applications & Quantitive Methods in Archaeology) w dniach 1-3 czerwca, podczas jednej z sesji można było usłyszeć przedstawiciela SMARTTECH mówiącego o skanowaniu 3D jako przyszłości digitalizacji zabytków ruchomych. Całe sympozjum poświęcone było prezentacji najnowszych badań dotyczących zastosowania nowoczesnych technologii w archeologii i pozostałych naukach historycznych (więcej o konferencji tutaj: http://pl.caa-international.org/2016/02/29/355/ ).


niemcy_seminars_SMARTTECH_2

W dniach 7-8 czerwca firma SMARTTECH wraz z firmą Rosenberger Data organizowała w Bielefield w Niemczech sympozjum poświęcone digitalizacji dzieł sztuki i obiektów muzealnych. Przedstawiciele kilkunastu muzeów z całych Niemiec byli niezwykle zaintrygowani technologią skanowania 3D zaprezentowaną przez firmę SMARTTECH i wyrazili chęć rozpoczęcia w przyszłości współpracy w dziedzinie digitalizacji trójwymiarowej.


Wystąpienia przedstawicieli SMARTTECH zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem i szerokim odzewem w środowisku badaczy i naukowców. Widzą oni szerokie możliwości zastosowania niezwykle precyzyjnych urządzeń jakimi są skanery 3D SMARTTECH. Dzięki wynikom w postaci chmur punktów możliwe jest udokumentowanie nawet najdrobniejszych śladów na obiekcie.

 

Komentowanie jest wyłączone.