Targi ITM

ITM Polska, Subcontracting, Modernlog oraz 3D Solutions to największe w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej spotkanie ekspertów z branży przemysłowej, które podczas minionej edycji skupiło blisko 18 000 profesjonalistów działających w branży nowych technologii i automatyzacji produkcji. Wydarzenie stanowi doskonałą synergię przemysłu, biznesu i nauki, skupionych wokół idei Przemysłu 4.0.

Targi ITM Polska umożliwiają prezentację nowoczesnych rozwiązań i myśli technicznej, stwarzając przy tym sprzyjające warunki do swobodnej wymiany wiedzy pomiędzy inżynierami i wynalazcami
a producentami. Dają impuls do transferu zdobyczy technicznych na grunt przemysłu, dzięki czemu szansę na wdrożenie uzyskują rozwiązania usprawniające procesy produkcyjne, które pozwalają na pełniejsze wykorzystanie potencjału przedsiębiorstw.

Nowością tegorocznych targów będzie m.in. możliwość zwiedzania ekspozycji wraz z przewodnikiem na tematycznych ścieżkach: „Na drodze do Przemysłu 4.0.” oraz „Druku 3D w przemyśle”

 

 Poligon UmiejętnościOrganizator: Lakiernictwo Przemysłowe
Termin: 5-8 czerwca,g. 9:30-16:00
Miejsce: Pawilon 8, Poligon

Prawie jak w lakierni, czyli Poligon Umiejętności z czasopismem Lakiernictwo Przemysłowe to przeprowadzane na żywo codzienne pokazy różnych systemów lakierniczych, a także możliwość rozmowy z konkretnym dostawcą o prezentowanych urządzeniach.

Więcej na: www.itm-polska.pl

 XV Forum Inżynierskie „Technika w Recyklingu”Organizator: Naczelna Organizacja Techniczna – Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych.
Termin: 5 czerwca, g. 10:00-15:00
Miejsce: Pawilon 10

Na XV Forum Inżynierskim pokazane zostaną praktyczne działania w zagospodarowaniu odpadów w polskiej gospodarce oraz innowacyjne technologie recyklingu, pozwalające na efektywne odzyskiwanie surowców i materiałów do ponownego ich wykorzystania.

Więcej: www.itm-polska.pl

 Ćwicz się w LEANOrganizator: MEDIALOG
Termin: 5-8 czerwca, g. 10:00-16:00
Miejsce: Pawilon 7A

Tegoroczne pokazy „Ćwiczeń z LEAN” odbędą się według scenariusza, który pokaże jak wpływać na takie parametry pracy jak: wydajność, szybkość przepływu, czas realizacji dostaw wewnętrznych i bezbłędność wydań kompletacyjnych. Codzienne pokazy ćwiczeń odbędą się w hali 7A na targach Modernlog w dniach od 5-8 czerwca 2018 roku, co pełną godzinę.

Więcej: www.modernlog.pl

 VII DZIEŃ MECHANIKA na Targach Innowacje – Technologie – Maszyny PolskaOrganizator: Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich
Termin: 6 czerwca, g. 10:00-14.00
Miejsce: Hol Wschodni, Sala Niebieska

Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich organizuje po raz siódmy Dzień Mechanika. Zgodnie z intencją Zarządu Głównego SIMP przedsięwzięcie to obchodzone jest corocznie na pamiątkę zebrania konstytucyjnego powołującego Stowarzyszenie w dniu 28 czerwca 1926 r.

Więcej: www.itm-polska.pl

 

 Innowacje w zastosowaniach przemysłowychOrganizator: Instytut Obróbki Plastycznej w Poznaniu
Termin: 6 czerwca, g. 10:00-14:00
Miejsce: Pawilon 7 sala GH

Seminarium po raz kolejny stanowi platformę bezpośredniego spotkania przedstawicieli nauki i przemysłu. Problematyka edycji 2018 seminarium obejmuje zagadnienia technologiczne i materiałowe obróbki plastycznej objętościowej, obróbki blach oraz maszyn, urządzeń i narzędzi, w powiązaniu z projektami, w których realizacji uczestniczy Instytut Obróbki Plastycznej.

Więcej: www.itm-polska.pl

  MM Speakers CornerOrganizator: MM Magazyn Przemysłowy
Termin:6 czerwca, g. 10:00-15:30
Miejsce: Aleja Lipowa, scena

Jakie są najnowsze trendy w automatyce przemysłowej? W jaki sposób możemy komunikować się z maszynami? Jak zoptymalizować produkcję? Czy wdrażanie energooszczędnych technologii to tylko konieczność związana z coraz ostrzejszymi normami środowiskowymi, czy może czysty zysk dla przedsiębiorstwa? Jaka będzie rola człowieka w nowoczesnej fabryce? Między innymi na te pytania postaramy się odpowiedzieć podczas tego wydarzenia.

Więcej:www.itm-polska.pl

 TechnoSteel Poland – INNOWACJE W BRANŻY STALOWEJOrganizator: AML Press
Termin:6 czerwca, g. 9:00-15:30
Miejsce: Pawilon 11

TechnoSteel Poland to m.in. możliwość spotkania w jednym miejscu dostawców stali, ich odbiorców oraz przedstawicieli firm z otocznia biznesowego, zapoznania się z nowymi zastosowaniami stali, a także innowacjami w zakresie technologii, jak i strategii biznesowych.

Więcej: www.itm-polska.pl

 Druk 3D w medaluOrganizator: CD3D
Termin: 6 czerwca, g. 9:00-17:00
Miejsce: Pawilon 6, SpeakersCorner

Podczas wykładów zostanie przedstawionych wiele casestudies z zakresu wykorzystania technologii przyrostowych w praktyce, wdrożeń systemów do druku 3D w przedsiębiorstwach produkcyjnych, czy unikalnych produktów jakie za ich pomocą powstają.

Więcej: www.3dsolutions.mtp.pl

 31 BI-MU 2018 – Prezentacja targów BI-MU w MediolanieOrganizatorzy:ICE – Agencja Promocji i Internacjonalizacji Przedsiębiorstw Włoskich
Termin:6 czerwca, g. 11:30- 12:30
Miejsce: Centrum Prasowe,Pawilon 10

Konferencja prasowa na temat nowej odsłony najważniejszych targów obrabiarek do metalu we Włoszech BI-MU 2018, które odbędą się w Mediolanie w dniach 9-13 października 2018 w fieramilano Rho. Podczas 31 edycji  targów BI-MU 2018 wystawcy zaprezentują ofertę obrabiarek do obróbki skrawaniem, do obróbki plastycznej, roboty, technologie automatyzacji, produkcji cyfrowej (digital manufacturing), technologie pomocnicze i wspomagające.

Więcej:www.itm-polska.pl

 RODO – nowe zasady ochrony danych osobowych w przedsiębiorstwieOrganizator: Summ-it Sp. z o.o.
Termin: 7 czerwca, g. 11.00-11.45,
Miejsce:Aleja Lipowa, scena

Rozporządzenie (RODO) znacznie zmienia podejście do ochrony danych osobowych. Przetwarzanie danych takich jak monitoring, dane biometryczne czy identyfikacyjne będą podlegały nowym zasadom, a przetwarzanie danych osobowych pracowników czy też klientów będzie podlegało nowym standardom zabezpieczeń. Warto dowiedzieć się, czego można się spodziewać po 25 maja. Praktyczne przedstawienie zagadnienia pozwoli na ocenę, jakie czynności powinny zostać podjęte w organizacji w celu skutecznej realizacji nowych obowiązków.

Więcej:www.itm-polska.pl

 Jak współcześnie zwiększać efektywność przedsiębiorstwa zarówno w obszarach operacyjnych jak i rynkowych?Organizator: 4Results
Termin: 7 czerwca, g. 12:00-15:00,
Miejsce: Aleja Lipowa, scena

Doświadczony zespół wdrożeniowców z firmy 4 Results zaprezentuje nowe metody usprawnień oraz zainspiruje efektami wdrożeń z polskich przedsiębiorstw.Podczas spotkania poruszone zostaną następujące tematy:

    • QUICK RESPONSE MANUFACTURING (QRM)
    • TOTAL PRODUCTIVE MAINTENANCE (TPM)
    • TPM – japońska strategia zarządzania parkiem maszynowym

 

Więcej:www.itm-polska.pl

 

Komentowanie jest wyłączone