Wykorzystanie Geomagic Control X do badań archeologicznych

Obiekt pomiarowy - starożytna tabliczka z pismem klinowym

Obiekt pomiarowy – starożytna tabliczka z pismem klinowym

Najnowsze oprogramowanie 3D Systems do zaawansowanej kontroli jakości i przeprowadzania wirtualnych badań już w ofercie SMARTTECH.

Geomagic Control X to niezwykle zaawansowane oprogramowanie wykorzystywane do kontroli jakości. Jednak szeroki zakres opcji i możliwości analitycznych sprawia, że jest ono niezwykle przydatne nie tylko przy procesach produkcji, ale także przy dogłębnej analizie obiektów zabytkowych. Wykorzystanie skanowania 3D do badań archeologicznych i muzealnych pozwala na przeprowadzenie szeregu doświadczeń i pomiarów w sposób prosty i automatyczny, znacznie przyśpieszając badania nadgeomagic_controlx2 konkretnymi typami zabytków.

geomagic_controlxW oprogramowaniu Geomagic Colntol X w łatwy sposób można obliczyć między innymi dokładną objętość, czy też wykonać pomiary powierzchni. Analiza płaskości pozwala uwidocznić rysy i uszkodzenia powstałe na badanym obiekcie podczas lat użytkowania.

geomagic_controlx3Tworzenie wirtualnych przekrojów daje możliwość szybko i łatwo stworzyć rzuty płaskie badanych obiektów nie obarczone błędem postrzegania ludzkiego oka. Dokładne wymiarowanie i pomiary kątowe pozwolą z łatwością określić produkty wykonywane seryjnie, a kolorowe mapy odchyłek uwidocznią podobieństwa i różnice w obiektach pozornie identycznych.


Poniżej film przedstawiający proces skanowania 3D i wymiarowania 3D

 

Komentowanie jest wyłączone.