SMARTTECH 3D portable

SMARTTECH 3D portable to ultraszybki skaner 3D, który powstał z potrzeby stworzenia urządzenia łączącego najlepsze cechy skanerów ręcznych i stacjonarnych. Urządzenie jest nie tylko przenośne, ale wykonuje też błyskawiczne pomiary w kolorze z certyfikowaną dokładnością.

Certyfikowana dokładność w przemyśle

Rozwiązania pomiarowe stosowane do inwentaryzacji linii produkcyjnych nie zapewniają wystarczającej mobilności, gdy ręczne skanery 3D nie gwarantują niezbędnej w przemyśle precyzji. SMARTTECH 3D portable wychodzi naprzeciw oczekiwaniom łącząc mobilność z certyfikowaną metrologicznie dokładnością.

Wykorzystanie urządzenia na hali produkcyjnej ułatwia szybkie zeskanowanie infrastruktury technicznej. W razie potrzeby istnieje możliwość zweryfikowania wyniku pomiaru na miejscu za pośrednictwem wbudowanej w skaner 3D jednostki obliczeniowej z ekranem dotykowym.

Wysoka dokładność pozwala także na pomiar części maszyn celem ich naprawy lub odtworzenia uszkodzonych elementów. Przy dostrzeżeniu zużycia nie trzeba zatrzymywać linii produkcyjnej na dłużej niż kilka minut. Wystarczy zeskanować wybrakowaną część, wyprodukować ją na podstawie pozyskanego modelu 3D i dopiero wtedy dokonać naprawy. Nie ma również przeciwskazań przed wykorzystaniem SMARTTECH 3D portable do pozyskania geometrii obiektu, przykładowo karoserii samochodu, bezpośrednio w warsztacie albo na świeżym powietrzu.

Ultraszybki pomiar w medycynie

Dodatkowo SMARTTECH 3D portable może zostać wykorzystany bezpośrednio w gabinecie lekarskim do skanowania twarzy i innych części ciała. Czas trwania pojedynczego pomiaru nie przekracza 0,2 sekundy, co umożliwia szybkie przygotowanie precyzyjnego modelu 3D, na którego podstawie można zaplanować operację lub przygotować wirtualny model pacjenta.

Kolorowy wynik pomiaru pozwala również zachować informacje na temat zmian skórnych. Jest to w szczególności użyteczne przy weryfikacji, czy stosowana kuracja odnosi skutek. Powtarzanie pomiarów umożliwia śledzenie na przestrzeni dni wielkości rany i oszacowanie skuteczności leczenia.

Mobilność w kryminalistyce

Odwzorowanie miejsca zbrodni za pośrednictwem skanowania przestrzennego udostępnia śledczym mnóstwo trudnych do zachowania danych. Tradycyjne metody dokumentacji są nieprecyzyjne i nie zawierają wszystkich informacji metrycznych, takich jak głębokość.

SMARTTECH 3D portable mieści się w pojedynczej walizce, więc może zostać szybko przetransportowany na miejsce zbrodni. Pojemna bateria i wygodne uchwyty ułatwiają specjaliście ustawienie skanera 3D w celu wykonania szczegółowego modelu przestrzennego. Trudno dostępne miejsca również nie są problemem, gdyż nie ma konieczności rozstawienia statywu.

Fotorealistyczny kolor w archeologii

Archiwizacja wieczysta wymaga skanera 3D potrafiącego pozyskać pomiar w kolorze. SMARTTECH 3D portable pozwala na stworzenie obiektu, który może zostać zarchiwizowany, a także umieszczony w wirtualnym muzeum. Za pośrednictwem przenośnego skanera 3D istnieje również możliwość zachowania otoczenia wokół stanowiska badań archeologicznych. Zastosowanie tej metody archiwizacji daje szybkie efekty w krótkim czasie i jest nieporównywalnie dokładniejsze od np. wykonania zdjęć.


Specyfikacja techniczna

Technologia: światło białe
Dokładność: 0,06mm
Liczba punktów z pojedynczego pomiaru: 1,3 mln
Czas pojedynczego pomiaru: 0,2 sek
Oprogramowanie: SMARTTECH3Dmeasure


Zobacz, co potrafi skaner SMARTTECH 3D portable

Komentowanie jest wyłączone.