Medycyna

Branża medyczna wiele zyskuje, wykorzystując do pomiarów skanery 3D. Dzięki możliwości szybkiego pozyskania informacji o kształcie skanowanego obiektu istnieje wiele zastosowań medycznych, w których skaner 3D jest trudny do zastąpienia. Optyczne urządzenie pomiarowe to perfekcyjne narzędzie do zaprojektowania idealnie dopasowanych protez. Umożliwia także wykonanie przesiewowych badań wad postawy, zmierzenie znamion lub wielkości zmian skórnych. Skanery 3D wiodą również prym w medycynie plastycznej dzięki możliwości zasymulowania efektu przed i po operacji.

To wszystko jest możliwe dzięki wysokiej dokładności bezdotykowego pomiaru bezpiecznym dla ciała światłem strukturalnym. Możliwość stworzenia wirtualnego modelu pacjenta otwiera z kolei bezpośrednio drogę do biometrii oraz identyfikacji człowieka na podstawie cech charakterystycznych każdej osoby. Precyzja wyników pozwala również na zarchiwizowanie wyników badań medycznych, a następnie omówienie ich z innymi placówkami na całym świecie dzięki stworzonemu modelowi.

Firma SMARTTECH nie tylko produkuje skanery 3D do zastosowań medycznych, ale też bierze aktywny udział w projektach badawczych, budując dla swoich klientów spersonalizowane optyczne urządzenia pomiarowe dostosowane do konkretnych zastosowań. Skontaktuj się z nami, jeśli potrzebujesz wyspecjalizowanego skanera 3D zbudowanego z myślą o zastosowaniu w Twoim projekcie.


Film skanowanie 3D twarzy człowieka i analiza wymiarów

 


Artykuł dotyczący nowej linii skanerów scan3D MEDICAL

medycyna_smarttech


Artykuł zespołu ekspertów z Politechniki Krakowskiej i AGH na temat zastosowania pomiarów 3D w Medycynie.

pdf
Przegląd Elektrotechniczny, ISSN 0033-2097, R. 90 NR 5/2014

 


Praca dyplomowa: “Podstawy inżynierii rekonstrukcyjnej oraz jej zastosowanie w medycynie”

pdf
Podstawy inżynierii rekonstrukcyjnej


Japońska firma badawcza używa do pomiarów 3D skaner firmy SMARTTECH

Japońska firma badawcza Unitika Garments Technology, Ltd., która zakupiła skaner 3D firmy SMARTTECH w celu przeprowadzania badań z zakresu pomiaru ludzkiego ciała. Przeczytaj więcej…
Skanowanie w 3D Roberta Lewandowskiego w celu pobicia rekordu Guinnessa

Robert Lewandowski – światowej klasy piłkarz – został zeskanowany urządzeniem pomiarowym firmy SMARTTECH w celu pobicia rekordu Guinnesa na największą wydrukowaną w 3D figurę. Rekord udało się pobić 29 września 2016 roku o godzinie 14:00. Przeczytaj więcej…

Skanery 3D polecane do zastosowań we wzornictwie artystycznym

universeSMARTTECH3D portable – bardzo szybki skaner 3D łączący najlepsze cechy skanerów przenośnych i stacjonarnych. Urządzenie jest nie tylko przenośne, ale potrafi też wykonywać precyzyjne skany 3D w kolorze. Dzięki bezdetykowej metodzie pomiaru światłem strukturalnym SMARTTECH3D portable jest bezpieczny dla pacjenta, a czas skanowania nieprzekraczający 0,2 sekundy umożliwia bardzo szybkie zeskanowanie całego ciała ciała w celu zweryfikowania zmian skórnych lub kostnych.


scan3Dmed – kompleksowe rozwiązanie o wysokiej dokładności i kolorowej teksturze reprezentującej skanowane ciało. Urządzenie działa w bezdotykowej i bezpiecznej dla ciała technologii światła strukturalne, co zapewnia pacjentowi poczucie komfortu w trakcie badania.

Komentowanie jest wyłączone.