Miesięcznik Forbes od dziewięciu lat publikuje ranking najbardziej dynamicznie rozwijających się przedsiębiorstw w Polsce. W tym roku do grona „Diamentów Forbesa” dołączył producent skanerów 3D z Mazowsza, firma SMARTTECH z podwarszawskich Łomianek.
To ranking polskich firm najszybciej zwiększających swoją wartość w ciągu ostatnich trzech lat działalności. Spółka SMARTTECH została wyróżniona w grupie przedsiębiorstw o przychodach w przedziale 5-50 mln złotych. Nagroda została wręczona podczas uroczystej gali w Warszawie na ręce Pani Dyrektor Zarządzającej – mgr inż. Anny Gębarskiej.


Firma z polską technologią

Spółka SMARTTECH zajmuje się produkcją skanerów 3D od 2000 roku. Swoje początki wywodzi z Politechniki Warszawskiej, gdzie technologia skanowania optycznym światłem strukturalnym została opracowana przez międzynarodowy zespół pod przewodnictwem prof. Małgorzaty Kujawińskiej.
SMARTTECH odnosi sukcesy także za granicą. Obecnie firma posiada swoich przedstawicieli w 35 krajach na całym świecie m.im. w Meksyku, Stanach Zjednoczonych, Izraelu, a także w Chinach i w Japonii, co wpływa na dynamiczny rozwój produktu i firmy.
– Otrzymanie Diamentu Forbesa jest dla mnie i całego zespołu ważnym potwierdzeniem, że zmierzamy we właściwym kierunku.
Pragniemy podziękować naszym partnerom biznesowym, bez których zaangażowania, zaufania oraz owocnej współpracy nie odnieślibyśmy tego sukcesu. –
powiedziała Pani Anna Gębarska, Dyrektor Zarządzająca w firmie SMARTTECH – Jest to nagroda za lata pracy pełnej pasji i determinacji, która była szczególnie potrzebna na początku działania firmy, gdy musieliśmy budować rynek praktycznie od podstaw. 
Głównymi odbiorcami urządzeń firmy SMARTTECH jest sektor edukacyjno-badawczy oraz przemysł. Z branżami tymi firma współpracuje także w ramach projektów badawczo-rozwojowych. Urządzenia firmy są również wykorzystywane do digitalizacji zabytków, a także w branży medycynej i grafice komputerowej. Skanery 3D cieszą się także dużym zainteresowaniem, jako dopełnienie obecnie bardzo aktywnego segmentu rynku związanego z drukiem 3D.
– Diament Forbesa zajmie zaszczytne miejsce wśród innych nagród  i wyróżnień firmy (takich jak listy gratulacyjne od prezydenta i premiera Polski, czy wyróżnienie w konkursie PARP Polski Produkt Przyszłości)  – powiedziała Pani Aleksandra Sudowska, kierownik Działu Marketingu SMARTTECH.