GEOMAGIC DESIGN X
Geomagic Design X to zaawansowane oprogramowanie do tworzenia parametrycznych modeli CAD z rzeczywistych obiektów na podstawie wyników pomiarowych ze skanera 3d. Umożliwia to tworzenie modeli 3D z zachowaniem drzewa projektu, które są edytowalne poprzez tzw. “żywy transfer” w innych oprogramowaniach CAD (np. SolidWorks, Creo, NX, Inventor, AutoCAD, CATIA)

Mocny i Elastyczny
Geomagic Design X jest specjalnie zaprojektowany do konwersji danych skanowania 3D w wysokiej jakości modele CAD. Oprogramowanie posiada zaawansowane funkcje obróbki chmury punktów, automatyczne nakładanie siatki trójkątów czy powierzchni parametrycznych, oraz przeprowadzenie takich operacji jak ostrzenie krawędzi, łatanie dziur czy modelowanie na podstawie otrzymanych wyników pomiarowych. Teraz możesz skanować praktycznie wszystko i tworzyć gotowe projekty.

Ulepsz środowisko CAD
Możesz bezproblemowo dodać skanowanie 3D do zwykłego procesu projektowania, dzieki czemu można zrobić więcej i pracować szybciej. Geomagic Design X uzupełnia cały proces projektowania dzięki możliwości transferu modeli parametrycznych wraz z drzewkiem do SOLIDWORKS®, Siemens NX®, Solid Edge, Autodesk Inventor®, PTC Creo® i Pro / ENGINEER®.

Przyspiesza czas wejscia na rynek
Dzięki Geomagic Design X zaoszczędzisz dni lub tygodnie na drodze od powstania pomysłu produktu do gotowego projektu. Możesz skanować prototypy, istniejące części, oprzyrządowanie lub powiązane produkty i tworzyć gotowe projekty w ułamku czasu potrzebnego do ręcznego pomiaru i tworzenia modeli CAD od podstaw.

Szerokie możliwości projektowania
Zmiast zaczynać proces projektowania od pustego ekranu, zacznij od danych stworzonych przez prawdziwy świat. Geomagic Design X to najprostszy sposób na tworzenie edytowalnych modeli CAD ze skanera 3D i integrowanie ich z istniejącym obiegiem prac projektowych.
Twórz produkty, których nie można zaprojektować bez inżynierii odwrotnej, niestandardowe części, które wymagają perfekcyjnego dopasowania do ludzkiego ciała.
Twórz komponenty, które doskonale integrują się z istniejącymi produktami. Odtwórz złożoną geometrię, której nie można zmierzyć w żaden inny sposób.

GEOMAGIC DESIGN X cechy ogólne

 • Automatyczne rozpoznanie cech wymaganych do projektowania z danych zeskanowanych
 • Tworzenie powierzchni i modeli bryłowych bezpośrednio z pliku *.stl
 • Automatyczne tworzenie szkiców 2D i 3D na danych zeskanowanych
 • Funkcje wyciągania, obrotu, loftu i rozciągania używane do kreowania modelu CAD bazując na danych zeskanowanych
 • Zaokrąglanie i fazowanie krawędzi z automatycznym obliczaniem promieni/kąt
 • Tworzenie loftów dzięki 2-stopniowemu kreatorowi
 • Budowanie kompletnego drzewa czynności (historii modelowania)
 • Kontrolowanie, w czasie rzeczywistym, dokładności modelu CAD do modelu rzeczywistego
 • Transfer modeli parametrycznych wraz z drzewkiem czynności do: SolidWorks (2006+, nowsze edycje), Siemens NX (4+),PTC Creo (Pro/Engineer Wildfire 3.0+), Autodesk Inventor 2010+ and AutoCAD 2007+
 • Export modeli parametrycznych do CATIA V4 lub CATIA V5 (drzewko czynności nie jest przenoszone)
 • Export do Inventor, SolidEdge i innych aplikacji poprzez modele w postaci Parasolid, IGES, STEP, STL
 • Uzyskiwanie danych w czasie rzeczywistym dzięki funkcji liveScan, umożliwiającej podłączenie do program skanera 3D
 • Import chmury punktów lub siatki trójkątów z każdego skanera lub innego źródła

Wciąż nie wiesz, który produkt wybrać?

Skontaktuj się z nami!