NOWOŚĆ!!!  Poznaj bliżej SAMRTTECH3D Robotized

SMARTTECH3D Robotized

Zgodnie podstawową przesłanką idei przemysłu 4.0 SMARTTECH3D Robotized pozwala na cyfryzacje i optymalizacje procesów w przedsiębiorstwie a jednocześnie dostarcza efektywnych narzędzi do komunikacji pomiędzy różnymi grupami użytkowników jak np. inżynierowie, kadra zarządzająca czy poddostawcy. Dzięki wyeliminowaniu czynnika ludzkiego otrzymujemy powtarzalne pomiary o najwyższej jakości które mogą być realizowane przez szeregowych pracowników po krótkim przeszkoleniu.

SMARTTECH3D Robotized to gotowy do pracy ekosystem stworzony w celu automatyzacji procesu kontroli jakości oraz inżynierii odwrotnej. Urządzenie pozwala na wykorzystanie wszystkich zalet ramienia robotycznego i wysokorozdzielczej głowicy skanującej o detektorze 20MP do bezobsługowej realizacji zaprojektowanego procesu pomiaru. System nie tylko umożliwi użytkownikowi automatyzacje tworzenia modeli 3D, ale również samodzielnie przygotuje raport kontrolny w formacie PDF i wyświetli mapę odchyłek od wzorcowego modelu CAD bezpośrednio na obiekcie mierzonym. System o takiej funkcjonalności stanowi uniwersalne rozwiązanie zarówno dla branży przemysłowej jak i archeologicznej czy przyrodniczej.

Głowica skanująca z ramieniem robotycznym KUKA

SMARTTECH3D Robotized występuje w trzech modelach różniących się od siebie objętością roboczą. Każdy z modeli wyposażony jest w lekką głowicę skanująca ze stereoskopowym układem kamer o rozdzielczości 20MP, ramie robotyczne KUKA, stacje roboczą, stolik obrotowy oraz zaawansowane oprogramowanie SMARTTECH3dmeasure z modułem robotycznym.

Automatyczny proces kalibracji

Cały system SMARTTECH3D ROBOTIZED zaprojektowany jest tak, aby maksymalnie zautomatyzować wszystkie procesy i zminimalizować ryzyko popełnienia błędu przez człowieka. Automatyzacja procesu kalibracji daje użytkownikowi gwarancje uzyskania deklarowanej przez producenta dokładności pomiarowej bez względu na doświadczenie osoby obsługującej. Zwiększa to niezawodność całego systemu i pozwala w łatwy sposób zintegrować go z systemami jakości obowiązującymi w danej organizacji.

Precyzyjna kontrola jakości i inżynieria odwrotna

Stanowiskiem pomiarowym zarządza oprogramowanie SMARTTECH3Dmeasure zainstalowane na wydajnej stacji roboczej. To dedykowane oprogramowanie steruje całym procesem pomiarowym zaczynając od kontroli parametrów pracy systemu a kończąc na zapisaniu gotowego modelu 3D lub raportu kontrolnego w wyznaczonym miejscu.

Aplikacja poza sterowaniem procesem pomiarowym pozwala na przeprowadzenie szeregu procesów m.in. zmiany chmury punktów w siatkę trójkątów oraz edycje uzyskanego modelu jak łatanie dziur, wygładzanie czy zamykanie modelu. Ponadto oprogramowanie posiada dodatkowy moduł automatycznej kontroli jakości. Jej wynikiem może być kolorowa chmura punktów z adnotacjami pass/fail w konkretnym punkcie. Łatwy w obsłudze interfejs pozwala na samodzielne tworzenie planów pomiarowych oraz ścieżki obróbki danych w zależności od potrzeb użytkownika. Dzięki temu stanowisko może być z łatwością wykorzystywane zarówno do inżynierii odwrotnej jak i kontroli jakości zwiększając ty samym możliwości wykorzystania go i redukując konieczność zakupu dwóch niezależnych urządzeń.

W każdym zestawie SMARTTECH3D Robotized znajduje się:
– głowica skanująca ze stereoskopowym układem kamer o rozdzielczości 20 Mpix
– ramie robotyczne kuka
– stolik obrotowy
– stacja robocza wraz z panelem sterowania
– monitor
– zintegrowany system do kalibracji głowicy pomiarowej
– oprogramowanie SMARTTECH3Dmeasure

Poznaj SMARTTECH3D Robotized

POZNAJ INNE NASZE PRODUKTY

MICRON3D
green stereo

MICRON3D

color stereo

SMARTTECH3D ON

SMARTTECH3D
CobotScan

SMARTTECH3D
Quality Station

Dowiedz się więcej
Dowiedz się więcej
Dowiedz się więcej
Dowiedz się więcej
Dowiedz się więcej

Jesteś zainteresowany? Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!