Przedsiębiorstwo Inżynierii Produkcyjno Remontowej GEOPOMP Sp. z o.o.

GEOPOMP od 2006r specjalizuje się w inżynierii odwrotnej, prototypowaniu oraz modelowaniu 3D. Firma dysponuje najwyższej klasy sprzętem pomiarowym 3D oraz oprogramowaniem do przetwarzania danych pomiarowych i modelowania 3D. Wysoki potencjał technologiczny umożliwia pozyskiwanie i przetwarzanie danych geometrycznych szerokiej gamy obiektów fizycznych. Firma współpracuje z ośrodkami przemysłowymi i naukowymi oraz udostępnia wyniki pomiarów 3D do procesów rozwoju nowych oraz modyfikacji istniejących produktów, a także kontroli jakościowej i geometrycznej produktów.

Więcej informacji o firmie //geopomp.com.pl/

ABB Sp. z o.o.

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) jest liderem technologicznym, który wspiera cyfrową transformację przemysłu. Mając za sobą ponad 130 lat tworzenia innowacji, firma prowadzi działalność w ramach czterech globalnych biznesów – Elektryfikacji, Automatyki Przemysłowej, Systemów Napędowych oraz Robotyki i Automatyki Dyskretnej – wspieranych przez platformę cyfrową ABB Ability™. Biznes Produktów i Systemów Energetyki zostanie w 2020 roku sprzedany firmie Hitachi. ABB działa w ponad 100 krajach świata i zatrudnia około 147 000 pracowników.

Więcej informacji o firmie //new.abb.com/

Akademia Sztuk Pięknych

Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie jest najstarszą artystyczną uczelnią wyższą w Polsce. Od ponad stu lat Akademia rozwija talenty młodych artystów. Każdy malarz, rzeźbiarz i grafik uzyskają pełną satysfakcje z uczęszczania na zajęcia na swoim wymarzonym kierunku studiów. Akademia Sztuk Pięknych daje niepowtarzalną szansę na samorozwój artystyczny, także z zakresu konserwacji i restauracji dzieł sztuki czy sztuki mediów, która specjalizuje studentów w animacji, fotografii oraz w przestrzeni audiowizualnej. Kierunki studiów sięgają swym zakresem szerokich perspektyw, kształcąc przyszłych architektów wnętrz, historyków sztuki oraz wzorników. Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie pobudza kreatywną wyobraźnie, gwarantując połączenie artystycznych pasji z fascynującym zawodem po ukończeniu studiów.

Więcej informacji o Akademii //asp.waw.pl/

AVISA

AVISA już od ponad ćwierć wieku jest wiodącym producentem oraz dystrybutorem akcesoriów motoryzacyjnych do zewnętrznej stylizacji aut. Co roku, sugerując się najnowszymi trendami w motoryzacji, wprowadzamy na rynek nowe wzory naklejek oraz metalowych elementów przeznaczonych do tuningu optycznego. W naszej ofercie znajdują się nakładki progowe (profilowane i uniwersalne), nakładki ochronne na zderzak tylny (bagażnikowe), listwy ozdobne na klapę bagażnika, naklejki aluminiowe oraz inne akcesoria ze stali kwasoodpornej.
AVISA jest także wiodącym producentem akcesoriów do stylizacji aut takich jak: duże sportowe grafiki na karoserie, naklejki tuningowe, pasy dekoracyjne, filtry i osłony przeciwsłoneczne, produkty karbonowe, folie ochronne, auto tatuaże, produkty do stylizacji szyb, grafiki na TIRy, dekoracje związane tematycznie z oznaczeniami narodowymi, czy też oznaczeniami technicznymi pojazdów.

Więcej informacji o firmie //sklep.avisa.pl/

Behr Service Polska

Behr Hella Service to spółka joint venture firmy Behr i HELLA. Została utworzona w roku 2005 z celem wspólnej obsługi globalnego niezależnego handlu częściami zamiennymi w zakresie klimatyzacji i chłodzenia silników pojazdów mechanicznych. Firmy Behr i HELLA posiadają po 50% udziałów w spółce joint venture. Za prowadzenie działalności wspólnego przedsiębiorstwa odpowiadają Gerwin Vilain i Jürgen Laucher.Behr Hella Service jest więc konsekwentnym etapem dotychczasowej współpracy obu firm w zakresie regulacji systemów klimatyzacji i modułów przodowych na rynku oryginalnego wyposażenia fabrycznego. Wspólna spółka była początkowo aktywna na niezależnym europejskim rynku części zamiennych, dziś jednak zdobyła sobie już renomę na międzynarodowym rynku posprzedażnym, na przykład w Ameryce Południowej, strefie NAFTA, Azji i Oceanii czy Afryce Południowej. Dzięki mocnej pozycji rynkowej firm Behr i HELLA przedsiębiorstwo jest jednym z wiodących oferentów wyposażenia z zakresu systemów termicznych.

Więcej informacji o firmie //www.behrhellaservice.com/behr-hella-service/pl/

GE PC Poland

GE weszła na polski rynek w 1992 roku i obecnie zatrudnia 7300 pracowników. Grupa GE w Polsce to m.in.: 3 fabryki specjalizujące się w produkcji wyrobów elektrycznych (w Kłodzku, Łodzi i Bielsku-Białej), 2 fabryki GE Aviation (Dzierżoniów i Bielsko-Biała) i 3 zakłady GE Power (zakład produkcji turbin i odlewnia w Elblągu oraz zakład produkcji generatorów we Wrocławiu).Od 16 lat w Warszawie działa także Centrum Projektowe EDC (Engineering Design Center), które powstało w ramach partnerstwa GE i Instytutu Lotnictwa, zaś od 2015 roku funkcjonuje zaawansowane laboratorium lotnicze w Zielonce. Od 1992 roku firma zainwestowała w Polsce 670 mln USD, a roczne wydatki na badania i rozwój wynoszą około 100 mln USD.

Więcej informacji o firmie //www.ge.com/pl/pol

Instytut Techniki i Systemów Bezpieczeństwa

Instytut Edukacji Technicznej i Bezpieczeństwa istnieje od 1 lutego 2001 r., został powołany decyzją Senatu Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie z 29 listopada 2000 r. na miejsce istniejącego wcześniej Zakładu Wychowania Technicznego. Obecna nazwa – Instytut Techniki i Systemów Bezpieczeństwa – funkcjonuje od 1 września 2016 r.

Więcej informacji o Instytucie //www.iet.ajd.czest.pl/

KGHM LETIA

Więcej informacji o firmie //www.letia.pl/pl/

KRONES

Krones AG – wiodący na świecie producent urządzeń do rozlewania i pakowania napojów i płynnych produktów spożywczych, jak i produktów farmaceutycznych, kosmetycznych i chemicznych w butelkach szklanych, butelkach PET oraz puszkach.

Więcej informacji o firmie www.krones.com

Powiat Łańcucki

Powiat łańcucki – powiat w Polsce (województwo podkarpackie), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Łańcut. Powiat ten wchodzi w skład obszaru metropolitarnego miasta Rzeszowa.

Więcej informacji //www.powiatlancut.pl/

Lfc Sp. z o.o.

Firma LfC Sp. z o.o powstała w 1989 r. i od tego momentu – podejmując trud dołączenia do światowego poziomu – sukcesywnie działa na rynku krajowym i międzynarodowym, oferując wyroby medyczne stosowane w chirurgii ortopedycznej i neurochirurgii. Od początku działaniom firmy przyświecało jedno motto: „If we do… we do it best”, dlatego też szczególny nacisk kładziony jest na rozwój naukowy oraz stworzenie szerokiego zaplecza badawczo–inżynierskiego.

Więcej informacji o firmie //lfc.com.pl/

Lubiana S.A.

Lubiana to nowoczesny producent porcelany stołowej oferujący wyroby na najwyższym, światowym poziomie. Swoją działalność prowadzą nieprzerwanie od 1969 roku. Firma wyspecjalizowała się w produkcji białej, twardej porcelany o wysokich parametrach jakościowych – II wypał w temperaturze 1410℃. Firma obecnie prowadzi sprzedaż aż w 40 krajach na całym świecie.

Więcej informacji o firmie //lubiana.com.pl/

Muzeum Historii Katowic

Samorządowa instytucja kultury, do której zadań należy dbanie o dokumentację przeszłości Katowic oraz upowszechnianie wartości historycznych, artystycznych i estetycznych miasta, jako części dziedzictwa górnośląskiego i polskiego oraz europejskiego. W zbiorach muzeum znajduje się blisko 140 000 eksponatów, w tym bogata kolekcja prac Stanisława Ignacego Witkiewicza, z czego najistotniejszy jest zbiór 26 portretów „Asymetrycznej damy”, Eugenii Wyszomirskiej. Do najważniejszych eksponatów działu sztuki należy także największy zbiór porcelany śląskiej z okresu międzywojennego – firmy „Czuday” z Szopienic, przekształconej w „Giesche” z Katowic – Bogucic i huty „Franciszka” z Bykowiny oraz powojennej firmy Steatyt.

Więcej informacji o muzeum //www.mhk.katowice.pl/

MTU Aero Engines Polska

Spółka MTU Aero Engines Polska rozpocząła produkcję podzespołów do silników lotniczych w kwietniu 2009 roku. W ciągu pięciu lat poziom zatrudnienia w zakładzie wzrósł z 200 do 500 wykwalifikowanych specjalistów. Dziś, 10 lat od rozpoczęcia działalności, liczy ponad 900 pracowników.
MTU Aero Engines Polska prowadzi prace badawczo-rozwojowe, a także produkuje podzespoły i łopatki do silników, które napędzają m.in. rodzinę samolotów Airbus A320, Airbus A380, Boeing 787 – Dreamliner/777X, a także do samolotów biznesowych typu Cessna czy Gulfstream oraz do turbiny gazowej serii LM6000. Zakład w Tajęcinie zajmuje się także montażem turbin niskiego ciśnienia do wyżej wymienionych samolotów oraz turbin najnowszej generacji silników GTF, jak również montażem centralnej części turbin.

Więcej informacji o firmie //www.mtu.de/company/mtu-worldwide/mtu-aero-engines-polska/website-polska/

Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej

Więcej informacji o muzeum //www.muzeumwkaliszu.pl/

NEODYNAMIC  Sp. z o.o.

Misją firmy Neodynamic sp. z o.o. jest optymalizowanie pracy maszyn przemysłowych przy wykorzystaniu najnowszych rozwiązań technicznych.
Firma oferuje najwyższej jakości produkty, które wydłużają czas pracy maszyn i urządzeń przemysłowych. Stosuje dobrze przemyślane rozwiązania dostosowane do warunków pracy i oczekiwań zamawiającego.

Więcej informacji o firmie //www.neodynamic.pl/

Rzymskokatolicka Parafia N.M.P. Królowej Apostołów w Ołtarzewie

Parafia Najświętszej Maryi Panny Królowej Apostołów w Ołtarzewie to parafia rzymskokatolicka leżąca na terenie archidiecezji warszawskiej, w dekanacie laseckim we wsi Ołtarzew położonej w województwie mazowieckim, w powiecie warszawskim zachodnim, w gminie Ożarów Mazowiecki.

Więcej informacji o parafii //www.parafia-oltarzew.pl/

PIMOT

Sieć Badawcza Łukasiewicz – Przemysłowy Instytut Motoryzacji (ŁUKASIEWICZ – PIMOT) to instytut badawczy należący od 1 kwietnia 2019 roku do Sieci Badawczej Łukasiewicz – trzeciej największej sieci badawczej w Europie. Przedmiotem działania Instytutu jest prowadzenie prac naukowo badawczych i prac rozwojowych w dziedzinie motoryzacji.

Więcej informacji o Instytucie //www.pimot.eu/

Politechnika Śląska

Politechnika Śląska to najstarsza uczelnia techniczna w regionie i jedna z największych w kraju. Powstała w 1945 roku jako zaplecze naukowo-dydaktyczne dla najbardziej uprzemysłowionego okręgu w Polsce i jednocześnie jednego z bardziej zindustrializowanych obszarów w Europie – Górnego Śląska. Przez prawie 75 lat dotychczasowego funkcjonowania stanowi istotną instytucję życia publicznego i pełni szczególną rolę kulturotwórczą i opiniotwórczą w regionie.

Więcej informacji o uczelni //www.polsl.pl/

Jesteś zainteresowany? Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!