NOWOŚĆ!!!  Poznaj bliżej Quality Station

Zautomatyzowany kompaktowy system pomiarowy
SMARTTECH3D Quality Station stanowi kompleksowe
rozwiązanie do kontroli jakości skomplikowanych
geometrycznie elementów.
W skład wchodzą:
• skaner 3D wyposażony w dwa detektory 5MP
• stolik uchylno-obrotowy
• oprogramowanie sterująco-kontrolne
SMARTTECH3Dmeasure

System pomiarowy Quality Station stanowi kompleksowe rozwiązanie do kontroli jakości skomplikowanych geometrycznie obiektów. Dzięki integracji optycznego skanera 3D ze stolikiem uchylno-obrotowym urządzenie pozwala na zautomatyzowane, precyzyjne, odwzorowanie kształtu obiektu mierzonego. Oprogramowanie SMARTTECH3Dmeasure, w które wyposażony jest system umożliwia natychmiastowe porównanie mierzonej części z wzorcowym modelem CAD i wygenerowanie indywidualnego raportu kontrolnego w formacie PDF. Wykorzystanie Quality Station do kontroli jakości pozwala na realizacje pełnego procesu z jednego zamocowania mierzonej części bez konieczności ingerencji obsługi.

Małe gabaryty urządzenia pozwalają na umieszczenie go na niewielkiej powierzchni standardowego biurka a konstrukcja nośna z włókna węglowego minimalizuje wpływ temperatury na proces pomiarowy. Funkcja projekcji zwrotnej mapy odchyłek na rzeczywisty obiekt pozwala na proste wykorzystanie systemu do weryfikacji poprawności wykonania elementu i umożliwia wizualne wskazanie błędów, a co za tym idzie szybką ich naprawę.

Łatwość obsługi, możliwość tworzenia swoich wzorów raportów kontrolnych oraz niewielkie rozmiary Quality Station powodują, że rozwiązanie to jest idealne dla firm wykorzystujących technologie addytywne. Polowy pomiar światłem strukturalnym, wykorzystany w skanerze 3D skraca czas odwzorowania obiektów o skomplikowanych kształtach uzyskanych na drukarce 3D.

AUTOMATYCZNY SYSTEM DO KONTROLI JAKOŚCI

MIERZ, PORÓWNUJ, KONTROLUJ
Oprogramowanie SMARTTECH3Dmeasure dostarczane wraz z systemem zostało wyposażone w podstawowe narzędzia potrzebne do kontroli jakości. Cały proces pomiaru oraz tworzenia raportu może być zindywidualizowany i zautomatyzowany zgodnie z wymaganiami użytkownika. Dostępne są funkcje tworzenia kolorowej mapy odchyłek mierzonego obiektu w odniesieniu do modelu CAD, pomiar odległości oraz pomiary powierzchni i objętości. Użytkownik może również stworzyć przekrój obiektu i obliczyć częściowy lub pełny obwód konstrukcji. Wszystkie zrealizowane pomiary, mapy odchyłek wraz z lokalnymi wartościami liczbowymi oraz przekrojami mogą być wstawione formularza i zapisane w formacie PDF, w celu dokumentacji i udostępnienia innym użytkownikom.

WYŚWIETL WYNIKI KONTROLI BEZPOŚEDNIO NA MIERZONYM OBIEKCIE
Projekcja odwrotna to najnowsza funkcja dostępna dla użytkowników skanerów 3d SMARTTECH, umożliwia ona rzutowanie punktów, linii, wielokątów oraz kolorowej mapy odchyłek bezpośrednio na skanowanym obiekcie. Pozwala to na jednoznaczne oznaczanie miejsc, które wymagają szczególnej uwagi podczas procesu produkcyjnego lub wizualizacje braków przy odbiorze detali od poddostawców. Dzielenie się swoimi uwagami nigdy nie było łatwiejsze – tym razem pojawiają się one bezpośrednio na obiekcie.

INTEGRACJA Z OPROGRAMOWANIEM ZEWNĘTRZYM
SMARTTECH3Dmeasure pozwala na łatwy eksport wyników (formaty m. in. OBJ, PLY, TXT, IGES) oraz na kontynuowanie pracy w innych programach CAD. Dzięki możliwości łatwego przeniesienioa projektu do dowolnego programu zewnętrznego użytkownik może wykorzystać wyniki skanowania w wielu procesach w firmie.

POZNAJ INNE NASZE PRODUKTY

MICRON3D
green stereo

MICRON3D

color stereo

SMARTTECH3D ON

SMARTTECH3D
CobotScan

SMARTTECH3D
Robotized

Dowiedz się więcej
Dowiedz się więcej
Dowiedz się więcej
Dowiedz się więcej
Dowiedz się więcej

Jesteś zainteresowany? Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!