Bezdotykowe metody pomiarowe mogą być z powodzeniem stosowane w medycynie. Światło strukturalne jest obecnie najbezpieczniejszą i najbardziej złożoną metodą analizy odchyleń od rany lub skóry. Dzięki możliwości uchwycenia prawdziwego koloru zeskanowanej powierzchni lekarze i badacze zbierają informacje o wszystkich ważnych obszarach, zachowując normalną geometrię.

Skanowanie 3D zwalnia pacjenta z długiego pobytu w klinice. W ciągu zaledwie kilku sekund jesteśmy w stanie uchwycić wszystkie informacje o powierzchniach i kolorach, które można dalej analizować. Pacjent musi prezentować się tylko podczas procesu skanowania 3D, który jest nie tylko szybki, ale także całkowicie bezbolesny.

Brak promieni rentgenowskich i innych szkodliwych promieni pozwala lekarzowi na pracę ze skanerem 3D bez potrzeby opuszczania pacjenta, a ponadto jest bezpieczne dla kobiet w ciąży lub bardzo rannych pacjentów.

Metoda jest prosta – proste prążki są rzutowane przez systemy projekcji LED na powierzchnię, którą należy zmierzyć.

Krzywizna prążków jest rejestrowana przez detektor, który wysyła obrazy cyfrowe do oprogramowania. Oprogramowanie SMARTTECH3Dmeasure przekształca obrazy w chmurę punktów, która przedstawia geometrię i kolor mierzonej powierzchni. W ten sposób otrzymujemy informacje, które można analizować w niezbędny sposób – jeśli chodzi o operacje plastyczne, monitorowanie procesów leczenia, analizę wad postawy itp.

Dzięki łatwości użytkowania skanery SMARTTECH3D mogą być z łatwością używane przez osoby nieznające metrologii. Skanery nie wymagają trudnego procesu kalibracji. Są gotowe do użycia bezpośrednio po wyjęciu z walizki. Ponadto – działające oprogramowanie SMARTTECH3Dmeasure jest intuicyjne i pozwala na skanowanie 3D oraz automatyzację analizy danych.

Skanery SMARTTECH 3D są już używane w japońskich instytutach badawczych, takich jak AIST lub UNITIKA, gdzie są wykorzystywane do wykonywania złożonych pomiarów całego ciała ludzkiego lub jego części. Braliśmy udział w europejskich projektach badawczych pomiaru nóg sportowców.

Nasze skanery zostały również wykorzystane do skanowania Roberta Lewandowskiego, aby pobić Światowy Rekord Guinnessa dla największej figurki powstałej z druku 3D.

PRODUKT PRZEZNACZONY DLA BRANŻY MEDYCZNEJ

SMARTTECH3D
MED

Dowiedz się więcej

Jesteś zainteresowany? Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!