Branża medyczna należy obecnie do jednej z tych najszybciej się rozwijających. Niemalże codziennie rodzą się nowe pomysły. Niestety sam proces zbierania danych potrzebnych do rozpoczęcia projektu jest czasochłonny i często niedokładny a metody badawcze przestarzałe i odstające od dzisiejszych norm. Na szczęście na rynku można znaleźć produkty, które mogą w realny sposób pomóc i skrócić czas realizacji projektu zapewniając szybsze i dokładniejsze efekty.

Technologie 3D coraz śmielej wkraczają do nowoczesnych przedsiębiorstw i tak samo dzieje się też w przypadku branży medycznej. Skanery 3D firmy SMARTTECH a zwłaszcza skaner SMARTTECH3D med mają tą zaletę, że działają w najbezpieczniejszej technologii pomiaru białym światłem strukturalnym, tak aby skanowana osoba czuła się bezpiecznie i komfortowo. Wynik pomiaru 3D pozwala na szybkie komputerowe zaplanowanie operacji, dokładną analizę wymiarową zmian skórnych, projekt dedykowanej protezy lub stworzenie wizualizacji.

Wspomniane skanowanie 3D polega na uzyskaniu informacji o kształcie, geometrii obiektu oraz utworzenie jego wirtualnej, cyfrowej kopii. W wyniku skanowania otrzymuje się chmurę punktów czyli zbiór odzwierciedlających powierzchnię skanowanego przedmiotu. Są one opisane za pomocą trzech współrzędnych X, Y, Z oraz mogą przechowywać dodatkowo informacje o kolorze obiektu. Następnie z punktów tych tworzy się siatkę trójkątów. Dzięki niej kształt przedmiotu odzwierciedlony jest szczegółowo za pomocą zbioru kilku milionów małych trójkątów.

Branża medyczna niewątpliwie ma ogromny wpływ na standard życia społeczeństwa. Im większy postęp, im więcej innowacyjnych rozwiązań z dziedziny medycyny tym lepsza jakość życia i większa szansa na całkowite wyleczenie pacjenta. Jako firma produkująca skanery 3D a co za tym idzie czynnie biorąca udział w rozwijaniu technologii 3D jesteśmy dumni z tego, że możemy być częścią projektów medycznych wpływających na zdrowie i poziom życia ludzi.

Poniżej kilka przykładów zastosowania medycznego skanera 3D firmy SMARTTECH w firmach związanych z branżą medyczną.

Rękawice kosmetyczne dla dzieci i leje protezowe

Wpływ skarpety uciskowej na obrzęk nóg

Innowacyjne rozwiązania w branży medycznej