W ostatnim czasie firma SMARTTECH3D wprowadziła do swojej oferty nowe rozwiązanie, które integruje nową ultra małą głowicę skanującą 3D z cobotem – SMARTTECH3D CobotScan. Możliwość tworzenia planów pomiarowych poprzez ręczne wskazanie i zapisanie pozycji skanowania pozwala w pełni wykorzystać jego możliwości bez konieczności znajomości procesu programowania ramienia. Dzięki temu automatyzacja procesów jest przyjazna i dostępna dla każdego użytkownika. Prezentacja możliwości nowego skanera 3D spotkała się z dużym zainteresowaniem zwiedzających podczas premierowych pokazów na niemieckich targach Formnext, amerykańskich targach Quality Show oraz w Tajlandii podczas wystawy Metalex.

Nowy skaner 3D – SMARTTECH3D CobotScan to wszechstronne rozwiązanie skanujące, stworzone do integracji z robotami współpracującymi (cobotami) lub do samodzielnego użytku.

SMARTTECH3D CobotScan to zautomatyzowane rozwiązanie służące do uzyskania precyzyjnej dokumentacji technicznej. Ten innowacyjny skaner3D dedykowany jest głównie do zastosowań przemysłowych, z naciskiem na kontrolę jakości, która opiera się na porównaniu danych skanowania z referencyjnym modelem CAD.

Integracja skanera z cobotem pozwala na automatyzację procesu pomiarowego i eliminuje konieczność stosowania znaczników pozycjonujących, co znacząco zwiększa jego efektywność. Wyposażenie systemu w stolik obrotowy dodatkowo zwiększa efektywność realizacji procesu skanowania i wspomaga automatyczne łączenie danych zebranych z różnych kierunków.

Oprogramowanie SMARTTECH3Dmeasure służące do sterowania urządzeniem udostępnia także przydatne narzędzia kontroli jakości, takie jak generowanie kolorowej mapy odchyłek czy tworzenie przekrojów. Ponadto oprogramowanie umożliwia wygenerowanie gotowego do wydruku raportu PDF ze zrealizowanych pomiarów zgodnie z szablonem przygotowanym przez użytkownika.

SMARTTECH3D CobotScan dzięki nowoczesnej i lekkiej obudowie gwarantuje bezpieczeństwo pracy użytkownika i stabilność systemu. Miniaturowy system o wymiarach 175 mm x 228 mm x 56 mm pozwala na pełną mobilność i daje szerokie możliwości zastosowania. Certyfikacja rozwiązania jest zgodna z zaleceniami VDI/VDE 2634, co potwierdza bardzo wysoką dokładność odwzorowania wynoszącą 18 mikrometrów. Zastosowanie w SMARTTECH3D CobotScan światowej klasy detektorów w technologii stereo zapewnia bardzo szczegółowe wyniki oraz szybki pomiar wynoszący 5 000 000 punktów na sekundę. W pakiecie oferowanym przez SMARTTECH3D znajduje się całe wyposażenie niezbędne do połączenia skanera 3D z dowolnym ramieniem cobotycznym, jego kalibracji i wykonania pomiaru.

Więcej informacji na temat nowego skanera można znaleźć na stronie producenta www.smarttech3d.com – //www.smarttech3d.com/smarttech3d-cobotscan