MICRON3D green stereo

Rewolucyjny skaner do zastosowań przemysłowych

MICRON3D to linia kolejnej generacji bezdotykowych skanerów 3D dopracowanych w najdrobniejszych szczegółach przez zespół inżynierów.

Dwa monochromatyczne detektory, pomiar zielonym światłem LED, możliwość wykonywania profesjonalnych skanów 3D przy świetle dziennym – to główne cechy najnowszego produktu stworzonego przez specjalistów z firmy SMARTTECH. Skaner MICRON3D green stereo wykorzystuje do pomiaru zielone światło LED, o fali długości ok. 500nm, umożliwiając znaczne podniesienie dokładności pomiaru, nawet 30% w stosunku do tradycyjnej metody pomiaru światłem białym. Natomiast zastosowanie kamer monochromatycznych pozwala wierniej odwzorować strukturę powierzchni. Jednocześnie zastosowanie źródła światła typu LED zmniejsza pobór energii oraz zwiększa żywotność całego systemu.

Dokładność na poziomie 17 mikronów i wytrzymałość skanerów MICRON3D green stereo potwierdziły badania terenowe i zaawansowane testy pomiarowe przeprowadzone przez ekspertów SMARTTECH oraz jednostki niezależne. Skaner został tak zaprojektowany aby zapewnić użytkownikowi niezawodne działanie przy pełnej mobilności. Obudowa i konstrukcja nośna skanera powstały z nowoczesnego i wytrzymałego włókna węglowego odpornego na wahania temperatur otoczenia, specjalne rozwiązania zastosowane wewnątrz skanera tłumią drgania a wnętrze zabezpieczone zostało łatwym do wyczyszczenia, wymiennym filtrem pyłoszczelnym. Wszystko to sprawia, że skaner MICRON3D green stereo jest niezawodny i może być z powodzeniem wykorzystywany zarówno w specjalnie przystosowanym pomieszczeniu jak i poza nim. Skaner dostępny jest w trzech podstawowych rozdzielczościach : 2x6MPix i 2x12MPix oraz 2x20Mpix gdzie kluczowe jest odwzorowanie najdrobniejszych szczegółów. W najwyższej wersji systemu umożliwia również samodzielna zmiana objętości przez użytkownika co jest kolejną nowością wśród produktów SMARTTECH.

MICRON3D green stereo to profesjonalne i skalibrowane fabrycznie narzędzie metrologiczne, certyfikowane u producenta wg niemieckiej normy VDI/VDE 2634, a jego dokładność pomiarowa może być dodatkowo potwierdzona certyfikatem niezależnego akredytowanego laboratorium metrologicznego.

Skaner MICRON3D green stereo wyposażony jest w wersji standardowej w dedykowane oprogramowanie SMARTTECH3Dmeasure, stabilny statyw z głowicą uchylno obrotową, znaczniki pozycjonujące oraz walizkę transportową.

Poznaj MICRON3D green stereo

POZNAJ INNE NASZE PRODUKTY

MICRON3D
color stereo

SMARTTECH3D ON

SMARTTECH3D
Quality Station

SMARTTECH3D
CobotScan

SMARTTECH3D
Robotized

Dowiedz się więcej
Dowiedz się więcej
Dowiedz się więcej
Dowiedz się więcej
Dowiedz się więcej

Jesteś zainteresowany? Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!