Już 9 maja w Krakowie odbędzie się Universal Robots Roadshow. Wydarzenie będzie okazją do zapoznania się na żywo ze sposobem funkcjonowania cobotów, które są innowacyjnym i całkowicie zautomatyzowanym rozwiązaniem na miarę przemysłu 4.0. Miejsca są ograniczone, a udział w evencie jest całkowicie bezpłatny!

Coboty mogą stanowić istotne wsparcie w przedsiębiorstwie przyczyniając się do zwiększenia produktywności zespołu oraz podwyższenia jego poziomu satysfakcji. Jednym z motto wydarzenia jest “pracuj z robotami, nie jak robot”, zaś podstawowym celem SMARTTECH3D, przy tworzeniu CobotScan’a, była automatyzacja procesów przy jednoczesnym zachowaniu precyzji pomiarów. SMARTTECH3D CobotScan to najnowocześniejsza technologia łączącą w sobie kompaktowy skaner 3D oraz ramię robotyczne. Innowacyjne rozwiązanie znacząco skraca czas skanowania, uzyskując aż 5 milionów punktów na sekundę, co jest niezwykle istotne w przemysłowym procesie kontroli jakości. Ponadto, ułatwieniem jest także opcja porównania fizycznego obiektu z referencyjnym modelem CAD, co umożliwia zgromadzenie szczegółowej dokumentacji na temat skanowanego obiektu.

Prężnie rozwijający się przemysł potrzebuje nowoczesnych rozwiązań, które będą w stanie sprostać licznym wyzwaniom. Niezwykła mobilność ramienia robotycznego skorelowanego ze skanerem SMARTTECH3D pozwala na zeskanowanie nawet trudnodostępnych i skomplikowanych geometrycznie obiektów, co jest szczególnie przydatne np. do tworzenia  modeli 3D, druku 3D czy w inżynierii odwrotnej.

 

Ta innowacyjna technologia, która umożliwia optymalizację działań firmy, jest równocześnie prosta w obsłudze – urządzenie mogą obsługiwać szeregowi pracownicy po krótkim szkoleniu. Celem SMARTTECH3D było zwiększenie efektywności skanowania przy jednoczesnym zminimalizowaniu potencjalnego “błędu ludzkiego” oraz redukcji kosztów. Powtarzalność i wysoka jakość pomiarów wykonanych za pomocą SMARTTECH3D CobotScan gwarantują niezawodność wyników skanowania. Oprogramowanie SMARTTECH3Dmeasure, służące do obsługi skanera, umożliwia generowanie raportów kontrolnych w formacie PDF oraz wyświetlania mapy odchyłek od modelu CAD bezpośrednio na obiekcie poddanym pomiarowi. To kompleksowe rozwiązanie, które znajduje zastosowanie zarówno w przemyśle, jak i w dziedzinach takich jak archeologia czy nauki przyrodnicze.

 

SMARTTECH3D stale udoskonala technologię oferowanych skanerów, aby spełnić potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów indywidualnych i firm. Skanowanie w czasie rzeczywistym, identyfikowanie wad, tworzenie modeli 3D czy kompletowanie dokumentacji, to zaawansowane funkcje, które mogą być wykorzystane nie tylko w procesach kontroli jakości, inżynierii odwrotnej, przemyśle medycznym, konserwacji zabytków i branży muzealnej, architekturze oraz budownictwie, ale także w branży motoryzacyjnej czy lotniczej. Specjaliści oraz inżynierowie SMARTTECH3D podczas wydarzenia Universal Robots Roadshow rozwieją wszelkie wątpliwości klientów i zaproponują najlepsze rozwiązania dostosowane do potrzeb danego przedsiębiorstwa. To doskonała okazja, by przekonać się w jaki sposób można wdrożyć coboty w swojej firmie i poznać realne korzyści płynące z ich wykorzystania