Uczestnicy targów dowiedzieli się, jak wykorzystać automatyzację i cyfryzację do przyspieszenia rozwoju w swoich fabrykach i zakładach produkcyjnych. Od rozwiązań na dużą skalę, takich jak cyfryzacja procesów rozwojowych i produkcyjnych w branży motoryzacyjnej, przez zastosowanie skanerów 3D w kontroli jakości, po ukierunkowane wykorzystanie oprogramowania do inżynierii odwrotnej, SMARTTECH podczas targów HANNOVER MESSE prezentował szeroki zakres możliwości technologicznych dla przemysłu dziś i jutro.

Nasi przedstawiciele na Polskich Stoiskach Narodowych zaprezentowali najnowsze rozwiązania SMARTTECH w tym skaner 3d MICRON3D green stereo oraz oprogramowanie SMARTTECH3Dmeasure. Kompleksowość i wszechstronność zastosowań skanerów 3D oraz oprogramowania otwiera dla licznych firm wiele możliwości, przyspieszając proces cyfryzacji i automatyzacji.

Po czterech dniach targów przemysł i nauka wysyłają wyraźny sygnał z Hanoweru: pandemia i wojna nie mogą i nie spowalniają procesu transformacji przemysłowej – wręcz przeciwnie, trzeba działać jeszcze szybciej, aby osiągnąć proces cyfryzacji i zrównoważonego rozwoju. Niemiecki minister gospodarki Robert Habeck podsumował sytuację po obejrzeniu targów: „Po prostu biorąc pod uwagę wszystkie prezentowane tu technologie, mamy rozwiązanie wszystkich naszych obecnych kryzysów. To, co widzimy na targach, to odzwierciedlenie głównych problemów naszych czasów z konkretnymi odpowiedziami – co jest fascynującym rozwojem.”

Podczas targów oprócz 75 000 uczestników na terenach wystawowych, w wydarzeniu wzięło udział jeszcze 15 000 osób. Śledzili oni program konferencji, korzystali z cyfrowych prezentacji produktów i prowadzili rozmowy za pośrednictwem czatu lub wideo rozmów.