KONFERENCJA

“TECHNOLOGIE SKANOWANIA I DRUKU 3D DLA PRZEMYSŁU I EDUKACJI”

13 listopada w Centralnym Domu Technologii w Warszawie odbędzie się konferencja pod tytułem “Technologie skanowania i druku 3D dla przemysłu i edukacji”. Konferencja jest współorganizowana przez SMARTTECH3D oraz firmę Integart – jednego z czołowych dystrybutorów produktów z tworzyw sztucznych wykorzystywanych w branży reklamowej i drogowej. Integart jest przedstawicielem takich producentów jak: HP, Zund, 3M, Neschen, Arlon, Avery Dennison, Mactac, LG Chem, Politape/Kemica i Nitto.

Udział w konferencji po rejestracji na stronie jest bezpłatny (ilość miejsc ograniczona).

KIEDY: 13 listopada 2019

GDZIE: Centralny Dom Technologii, ul. Krucza 50, 00-022 Warszawa

O KTÓREJ: 9:00 – 15:30

Otwórz mapę
 • 8:30 – Rejestracja (Kawa)
 • 9:00 – Powitanie
 • 9:30 – Skanery 3D polskiego producenta: przedstawienie technologii, modeli oraz oprogramowania.
 • 10:00 – Technologia HP 3D Jet Fusion: innowacyjna technologia addytywna w sferze produkcji i edukacji.
 • 10:30 – Programy specjalne dla przemysłu i edukacji. Realizowane projekty edukacyjne i medyczne. 
 • 11:00 – Od skanowania do druku 3D w kolorze – projekty łączące współczesne technologie.
 • 11:30 – Przerwa kawowa
 • 11:45 – Zastosowanie skanerów 3D w przemyśle i digitalizacji na przykładach klientów firmy SMARTTECH3D.
 • 12:15 –CNC VS MJF (nie)oczywisty pojedynek – Wszechstronny druk 3D w edukacji i przemyśle.
 • 13:00 – Q&A przy lunchu w strefie otwartej ze sprzętem
 • 14:00 – Panel ekspercki
  • Główny Urząd Miar
  • Wojskowa Akademia Techniczna
  • Pracowania Archeologiczna
 • 15:00 – Podsumowanie i dyskusja, prezentacja pakietów rozwiązań dla edukacji i przemysłu.

ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ!

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O PARTNERACH KONFERENCJI

SMARTTECH3D to uznany na świecie polski producent skanerów 3D. Firma została założona w 2000 roku. Oferta firmy obejmuje pełną gamę profesjonalnych bezdotykowych urządzeń pomiarowych do różnych zastosowań oraz oprogramowania do kontroli jakości i inżynierii odwrotnej. SMARTTECH realizuje usługi projektowo-wdrożeniowe zaawansowanych systemów widzenia maszynowego oraz usługi pomiarów 3D na całym świecie. Do zadowolonych klientów należą m.in. NASA, Boeing, Luft hansa, Orlen, Żandarmeria Wojskowa, KRONES, Główny Urząd Miar a także wiele jednostek edukacyjnych.

Integart Sp. z o.o. jest jednym z czołowych dystrybutorów produktów z tworzyw sztucznych wykorzystywanych w branży reklamowej. Firma zatrudnia 190 pracowników i obsługuje klientów poprzez rozbudowaną sieć łącznie 15 oddziałów w Polsce i w Czechach. Integart jest przedstawicielem takich producentów jak: HP, Zund, 3M, Neschen, Arlon, Avery Dennison, Mactac, LG Chem, Politape/Kemica, Nitto i wielu innych.

Od roku 2017 jest oficjalnym dystrybutorem drukarek 3D HP Jet Fusion. Dzięki technologii zastosowanej w tych urządzeniach możliwe jest wprowadzenie nowego, innowacyjnego sposobu prototypowania oraz produkcji w pełni funkcjonalnych części. Podstawą HP Jet Fusion 3D jest najmniejszy blok budujący – HP Voxel. Dzisiaj portfolio urządzeń HP 3D w ofercie Integart stanowią urządzenia:

 • HP Jet Fusion 3D z serii 5200 – rozwiązanie dla firm produkujących na masową skalę za pomocą Additive Manufacturing. Idealne narzędzie wpisujące się w trend Przemysłu 4.0.
 • HP Jet Fusion 3D z serii 4200 – rozwiązanie dedykowane zarówno dla prototypowania oraz produkcji małych i średnich serii elementów.
 • HP Jet Fusion 3D z serii 500 – idealne do zastosowań dla małych lub średnich zespołów projektowych, głównie w prototypowaniu. Pozwala na wytwarzanie w pełni funkcjonalnych i kolorowych części z poliamidu PA12.

Wszystkich zainteresowanych drukiem 3D i technologią MJF Integart zaprasza do show room’u HP DEMO LAB 3D, w Błoniu k. Wrocławia.

www.drukarki3dhp.pl

www.integart.com.pl

ZAPOZNAJ SIĘ Z TECHNOLOGIĄ 3D

Nowa generacja optycznych współrzędnościowych maszyn pomiarowych idealnych dla przemysłu

MICRON3D color 10MPix to ultra-precyzyjny skaner 3D o wysokiej rozdzielczości i czułości, certyfikowany zgodnie z zaleceniami niemieckich norm VDI / VDE. Umożliwia on pozyskanie precyzyjnych informacji o geometrii i kolorze dowolnego obiektu z dokładnością geometryczną 0.015mm.

W wyniku pomiaru skanerem MICRON3D color 10MPix otrzymujemy kolorową chmure o rozdzielczości nawet 400 punktów/mm2 reprezentującą informacje o współrzędnych X,Y,Z oraz kolor RGB w każdym punkcie. Pozwala to na pomiary 3D obiektów ciemnych i błyszczących z meteorologiczną dokładnością.
Skaner MICRON3D color 10MPix dzięki swojej dokładności idealnie sprawdzi się jako urządzenie zarówno do kontroli jakości oraz inżynierii odwrotnej jak również wizualizacji.

MICRON3D color 10MPix został tak zaprojektowany aby zapewnić użytkownikowi niezawodne działanie przy pełnej mobilności w każdych warunkach. Obudowa i konstrukcja nośna skanera powstały z nowoczesnego i wytrzymałego włókna węglowego odpornego na wahania temperatur otoczenia, specjalne rozwiązania zastosowane wewnątrz skanera tłumią drgania a wnętrze zabezpieczone zostało łatwym do wyczyszczenia, wymiennym filtrem pyłoszczelnym.

MICRON3D to linia kolejnej generacji bezdotykowych skanerów 3D dopracowanych w najdrobniejszych szczegółach przez zespół inżynierów.

Dwa monochromatyczne detektory, pomiar zielonym światłem LED, możliwość wykonywania profesjonalnych skanów 3D przy świetle dziennym – to główne cechy najnowszego produktu stworzonego przez specjalistów z firmy SMARTTECH.

MICRON3D green stereo został w czerwcu 2019 roku premierowo zaprezentowany szerszej publiczności na Międzynarodowych Targach ITM w Poznaniu gdzie spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem.

Skaner MICRON3D green stereo wykorzystuje do pomiaru zielone światło LED, o fali długości ok. 500nm, umożliwiając znaczne podniesienie dokładności pomiaru, nawet 30% w stosunku do tradycyjnej metody pomiaru światłem białym. Natomiast zastosowanie kamer monochromatycznych pozwala wierniej odwzorować strukturę powierzchni. Jednocześnie zastosowanie źródła światła typu LED zmniejsza pobór energii oraz zwiększa żywotność całego systemu.

Dokładność na poziomie 10 mikronów i wytrzymałość skanerów MICRON3D green stereo potwierdziły badania terenowe i zaawansowane testy pomiarowe przeprowadzone przez ekspertów SMARTTECH oraz jednostki niezależne. Skaner został tak zaprojektowany aby zapewnić użytkownikowi niezawodne działanie przy pełnej mobilności. Obudowa i konstrukcja nośna skanera powstały z nowoczesnego i wytrzymałego włókna węglowego odpornego na wahania temperatur otoczenia, specjalne rozwiązania zastosowane wewnątrz skanera tłumią drgania a wnętrze zabezpieczone zostało łatwym do wyczyszczenia, wymiennym filtrem pyłoszczelnym. Wszystko to sprawia, że skaner MICRON3D green stereo jest niezawodny i może być z powodzeniem wykorzystywany zarówno w specjalnie przystosowanym pomieszczeniu jak i poza nim.

Skaner dostępny jest w dwóch podstawowych rozdzielczościach : 2x5MPix i 2x10MPix oraz rozdzielczości dedykowanej do pomiarów gdzie czas pomiaru jest kluczowy 2 x 8 lub 9MPix. W najwyższej wersji systemu umożliwia również samodzielna zmiana objętości przez użytkownika co jest kolejną nowością wśród naszych produktów.

MICRON3D green stereo to profesjonalne i skalibrowane fabrycznie narzędzie metrologiczne, certyfikowane u producenta wg niemieckiej normy VDI/VDE 2634, a jego dokładność pomiarowa może być dodatkowo potwierdzona certyfikatem niezależnego akredytowanego laboratorium metrologicznego.
Skaner MICRON3D green stereo wyposażony jest w wersji standardowej w dedykowane oprogramowanie SMARTTECH3Dmeasure, stabilny statyw z głowicą uchylno obrotową, znaczniki pozycjonujące oraz walizke transportową.


W pełni wyposażony, mobilny i łatwy w obsłudze skaner 3D w wersji LITE. Łączy najlepsze parametry techniczne w cenie, która zaczyna się od 9.900 EUR

Jest to kompletne rozwiązanie sprzętowo – aplikacyjne, które umożliwia tworzenie czarno-białych modeli 3D w bardzo krótkim czasie. Pełne skanowanie 3D obiektu i edycja danych na ekranie komputera trwa niecałe 5 minut.
SMARTTECH3D UNIVERSE LITE to skaner typu „plug & scan” co oznacza, że nie wymaga każdorazowej kalibracji i może być użyty od razu po podłączeniu. Zestaw zawiera również ręczny stół obrotowy, który umożliwia automatyzację procesu pomiarowego.

Urządzenie ma możliwość pomiaru za pomocą markerów. Dzięki temu możemy mierzyć obiekty większe niż pole pomiarowe skanera. SMARTTECH3D UNIVERSE LITE to profesjonalne i skalibrowane fabrycznie narzędzie metrologiczne, certyfikowane u producenta wg niemieckiej normy VDI/VDE 2634, a jego dokładność pomiarowa może być dodatkowo potwierdzona certyfikatem niezależnego akredytowanego laboratorium metrologicznego.

SMARTTECH3D UNIVERSE LITE objęty jest dwunastomiesięczną gwarancją i pełną obsługą techniczną świadczoną przez najlepszych ekspertów od skanowania 3D w Polsce. Oznacza to, że możesz liczyć na pomoc naszego doświadczonego zespołu na każdym etapie skanowania 3D.

Skaner wyposażony jest w dedykowane oprogramowanie SMARTTECH3Dmeasure do edycji chmur punktów i siatek trójkątów. Oprogramowanie jest przystosowane do wygodnej pracy z dużymi chmurami punktów (ponad 60 milionów). Funkcje pomiarowe zarówno na stole obrotowym jak i za pomocą markerów umożliwiają pełną automatyzację procesu pomiaru obiektów o różnych wymiarach. Moduł automatycznego przetwarzania danych gwarantuje każdemu użytkownikowi wysoką jakość reprodukcji.

W skład zestawu SMARTTECH3D UNIVERSE LITE wchodzi:

 • głowica skanująca
 • profesjonalny statyw
 • ręczny stół obrotowy
 • profesjonalna walizka transportowa
 • Oprogramowanie SMARTTECH3Dmeasure kontrolujące pomiar i umożliwiające przetwarzanie wyników skanowania
 • zestaw znaczników pozycjonujących (markerów)

Oprócz standardowej konfiguracji istnieje możliwość rozszerzenia funkcjonalności o:

 • pomiar o wyższej rozdzielczości,
 • pomiar z realistyczną teksturą,
 • lasery pozycjonujące,
 • integracja z numeryczną platformą obrotową,
 • mobilna stacja robocza,
 • rozszerzenie gwarancji,
 • pakiety licencyjne S3Dm,
Drukarka HP Jet Fusion 3D z serii 5200 to urządzenie firmy HP, które niedawno zadebiutowało na rynku druku w technologii MJF. Seria jednych z najnowocześniejszych drukarek dedykowanych do druku 3D ze sproszkowanych tworzyw sztucznych, które pozwalają na zwiększenie wydajności, określenie stałego czasu trwania produkcji, przy zmniejszeniu kosztów wytwarzania. Drukarki HP Jet Fusion 3D serii 5200 to idealne rozwiązania dla firm produkcyjnych, które stawiają na najnowocześniejsze rozwiązania profesjonalnego druku 3D. Idealnie wpisują się one w aktualny trend Additive Manufacturing – czyli Przemysł 4.0.

HP Jet Fusion 3D serii 5200 to efekt połączenia innowacyjnych rozwiązań w zakresie analizy danych, oprogramowania, usług oraz materiałów dla optymalizacji procesów produkcji. Dzięki zastosowaniu takich funkcjonalności jak HP 3D Process Control i HP 3D Center oraz usługi HP 3D Parts Assessment usprawniony został przepływ pracy oraz uproszczony mechanizm zarządzania flotą urządzeń, co umożliwia przewidywalny i stały czas druku, czyniąc jednocześnie te drukarki najbardziej ekonomicznymi i produktywnymi w swojej klasie. Drukarki HP Jet Fusion 3D serii 5200 dostępne są wraz z nowym materiałem – BASF Ultrasint ™ 3D TPU01 – elastomerem odpornym na działanie słabych kwasów i zasad oraz wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne.

Parametry druku drukarek HP Jet Fusion 3D serii 5200:

wymiar komory roboczej: 380 x 284 x 380 mm

minimalna grubość warstwy: 0,10 mm

prędkość wydruku: 5058 cm³/godz.

Dzięki najlepszej w swojej klasie produktywności drukarki HP Jet Fusion 3D serii 5200 umożliwiają rozszerzenie działalności o:

 • więcej zastosowań dla wytwarzanych części dzięki wysokiej powtarzalności i dokładności wymiarowej oraz najlepszej w swojej klasie ekonomii produkcji,
 • nowe rynki dla których kluczowym jest uzyskanie najlepszej, dostępnej aktualnie izotropowości wykonanych części,
 • zwiększenie gamy zastosowań technologii addytywnych w różnych obszarach rynku,
 • wytwarzanie części o elastycznych właściwościach przy użyciu materiału TPU,
 • zrównoważony rozwój, dzięki wytwarzaniu części o niższym śladzie węglowym i stosowaniu materiałów HP 3D, które zapewniają najlepszy z dostępnych współczynników recyklingu.

 

Drukarka HP Jet Fusion 3D z serii 4200/3200 to rewolucyjna, nawet 10-krotnie wyższa prędkość dzięki 30 mln kropli na sekundę na każdy cal obszaru roboczego.

To wyjątkowo wysoka precyzja.
Środki stapiające i precyzujące firmy HP współpracują z technologią i materiałami HP Multi Jet Fusion, zapewniając wysoką szczegółowość, także wymiarową, końcowego produktu.

Sterowanie na poziomie woksela.
Dokładne termiczne sterowanie każdej warstwy umożliwia predykcyjną korekcję woksel po wokselu dla uzyskania optymalnych właściwości mechanicznych

Maksymalna kontrola nad całym procesem.
Kontrola jakości podczas druku realizowana przy użyciu ekranu dotykowego pomaga zminimalizować błędy oraz umożliwia proste i dokładne śledzenie postępów zadania.

Skrócenie czasu pracy.
Automatyczne systemy ładowania i mieszania materiałów upraszczają przepływ zadań i skracają czas pracy.

Proces o większej czystości.
Brak konieczności wykorzystania dodatkowego pomieszczenia do usuwania części dzięki zamkniętemu systemowi rozpakowywania i zbiórki materiałów obejmującemu komorę z laminarnym przepływem powietrza.

Więcej części na dzień.
Moduł szybkiego chłodzenia HP Jet Fusion 3D3 skraca czas chłodzenia, pozwalając uzyskać więcej gotowych części każdego dnia i krótszy3 czas obróbki każdej z nich.

Maksymalna produktywność.
Zespół drukujący HP Jet Fusion 3D, dołączony do zestawu, jest przesuwany w celu chłodzenia po zakończeniu zadania, co zapewnia ciągłość procesu drukowania i maksymalizuje wydajność.

Maksymalna wydajność.
Obniż koszty do minimum, maksymalizując jakość części dzięki ekonomicznym materiałom dającym się wykorzystać ponownie w zakresie niespotykanym w branży. Planuj czas produkcji z większą precyzją i pewnością rezultatów, aby zwiększyć ogólną wydajność operacyjną.

Elastyczność.
Drukuj przy użyciu różnych materiałów.

Zewnętrzny zbiornik HP Jet Fusion 3D umożliwia wyciąganie makulaturowego materiału ze stacji roboczej, aby można było zamienić go na inny materiał.

Najbardziej kompaktowe urządzenia HP Jet Fusion 3D zaprojektowane dla wygodnej i w pełni zautomatyzowanej produkcji

Przystępne cenowo urządzenie dostosowane dla małej i średniej wielkości działów rozwoju produktu, dla firm projektowych i uniwersytetów