smarttech_tct_asia_fair_3Dedykowane technologiom 3D szanghajskie targi TCT Asia co roku przyciągają specjalistów i przedsiębiorców z całego świata, zapewniając wgląd w najnowsze rozwiązania z branży 3D. Wraz z upływem lat stały się najważniejszymi targami technologicznymi w całej Azji. Odwiedzający mają szansę ujrzeć przykłady zastosowań technologii 3D w środowiskach przemysłowych, medycznych, ale też konserwatorskich i edukacyjnych. Oprócz tego wystawcy z całego świata prezentują najnowocześniejsze oraz najbardziej innowacyjne produkty.

SMARTTECH na stoisku swego chińskiego reprezentanta, firmy Trustworthy, zaprezentował skaner MICRON3D color 24Mpixsmarttech_tct_asia_fair_8, jedyne takie urządzenie z tak wysoką rozdzielczością na rynku. 24 megapikselowy detektor pozyskuje chmurę składającą się z 24 milionów punktów pomiarowych o współrzędnych X, Y i Z. Dzięki pobieranej informacji o kolorze RGB każdego punktu, w trakcie skanowania 3D zostaje zachowana oryginalna barwa powierzchni.

Tak wysoka rozdzielczość umożliwia badaczom zebranie dokładnych danych o bardzo złożonych strukturach, np.: ubraniach i innych materiałach, które do tej pory stwarzały problem przy skanowaniu 3D. Ponadto niezwykłe czuły detektor pozwala na łatwe skanowanie obiektów błyszczących i ciemnych. Możliwość integracji z systemem bezcieniowym zapewnia wysokiej jakości naturalny kolor mierzonego obiektu.

Nie da się ukryć, że tak wysoka rozdzielczość skanera zrobiła na wszystkich wrażenie – powiedział Grzegorz Gracki, Export Manager firmy SMARTTECH. – Pod względem innowacyjności i profesjonalizmu, tegoroczne targi TCT Asia były naprawdę wyjątkowe.

Dołączone do skanera oprogramowanie sterujące smarttech_tct_asia_fair_4SMARTTECH3Dmeasure v2017 bez ryzyka awarii systemu pozwala użytkownikowi na pracę z ponad 200 milionami punktów z prędkością 5 klatek na sekundę. Ponadto możliwość wyboru zautomatyzowanego pomiaru do siatki trójkątów w formacie STL minimalizuje zaangażowanie operatora w post-processing. Ma to duże znaczenie w badaniach archeologicznych i druku 3D. Nowy moduł kontrolny oprogramowania SMARTTECH3Dmeasure v2017 zapewnia możliwość stworzenia kompletnego modelu 3D oraz przeanalizowania jego przekroju.

Urządzenie wzbudziło zainteresowanie chińskich mediów, a konkretnie serwisu 3D Focus będącego częścią państwowej platformy Sandishikong Network mającej na celu stworzenie dostępnego dla wszystkich obywateli Chin pomostu pomiędzy zachodnim a wschodnim światem technologii 3D. Relacjonująca targi dziennikarka zainteresowała się skanerem MICRON3D color 24Mpix, zadając Grzegorzowi Grackiemu, Export Managerowi firmy SMARTTECH, pytania o zastosowanie urządzenia przy precyzyjnej digitalizacji kolorowych obiektów. Więcej na temat 3D Focus można przeczytać pod tym linkiem, zachęcamy także do obejrzenia naszych zdjęć z targów dostępnych w galerii poniżej!

Przeczytaj więcej o TCT Asia 2017.
Przeczytaj więcej o MICRON3D color 24Mpix.
Przeczytaj więcej o 3D Focus.

[supsystic-gallery id=’20’]