TCT_LOGOTCT ASIA 2017 to najważniejsze targi technologii wydruku i skanowania 3D w całej Azji. Trustworthy Beijing, dystrybutor firmy SMARTTECH, zaprezentuje po raz pierwszy w Azji skaner MICRON3D color zaprojektowany z myślą o archeologii i konserwacji zabytków. Urządzenie zostanie zaprezentowane wraz z najnowszą wersją oprogramowania SMARTTECH3Dmeasure v2017.

MICRON3D color 24Mpix to skaner 3D o najwyższej rozdzielczości na rynku. 24 megapikselowy detektor zbiera 24 milionów punktów pomiarowych o współrzędnych X, Y i Z. Dodatkowo pozyskuje informacje o kolorze RGB każdego punktu, co pozwala zachować oryginalną barwę na modelu 3D. Dzięki tak wysokiej rozdzielczości, użytkownik końcowy uzyska dokładność 400 punktów na każdy milimetr kwadratowy mierzonej powierzchni. To wszystko zaś w uniwersalnym polu widzenia o wielkości 300x400mm.

Taka wysoka rozdzielczość umożliwia badaczom zebrać dokładne dane o bardzo złożonych strukturach, np.: ubraniach i innych materiałach, które do tej pory stwarzały problem przy skanowaniu 3D. Ponadto bardzo czuły detektor pozwala na łatwe skanowanie obiektów błyszczących i ciemnych, zaś możliwość integracji z systemem bezcieniowym pozwala uzyskać wysokiej jakości naturalny kolor mierzonego obiektu.

Dołączona do skanera nowa wersja oprogramowania sterującego SMARTTECH3Dmeasure pozwala użytkownikowi na pracę z ponad 200 000 000  (200 mln) punktów z prędkością 5 klatek na sekundę bez ryzyka awarii systemu. Ponadto możliwość wyboru zautomatyzowanego pomiaru do siatki trójkątów w formacie STL minimalizuje zaangażowanie użytkownika końcowego w post-processing, co jest bardzo ważne w badaniach archeologicznych i druku 3D. Moduł kontrolny oprogramowania SMARTTECH3Dmeasure zapewnia możliwość stworzenia kompletnego modelu 3D, a także przeanalizowania jego przekroju. Do każdego zakupionego skanera dodawana jest za darmo najaktualniejsza wersja oprogramowania SMARTTECH3Dmeasure.

MICRON3D color 24Mpix, podobnie jak jego odpowiednikMALY_MICRON przemysłowy MICRON3D green, posiada odporną na wahania temperatury obudowę z włókna węglowego oraz wymienne filtry pyłoszczelne, które pozwalają na bezpośrednie skanowanie 3D np. w wyrobiskach bez obaw o uszkodzenie wrażliwego wnętrza.

Odwiedź nas w trakcie TCT ASIA 2017 na stoisku H-18, aby odkryć możliwości, jakie daje najbardziej zaawansowane urządzenie do skanowania bezcennych artefaktów!

Przeczytaj więcej o TCT Asia 2017.
Przeczytaj więcej o MICRON3D color 24Mpix.
Przeczytaj więcej o skanowaniu 3D w kolorze.


Obejrzyj film „New 3D Scanner MICRON3D color 24Mpix. Scanning with realistic texture!”