Podczas tegorocznych targów Vision 2021, w Stuttgarcie przedstawiciele firmy SMARTTECH3D wraz z niemieckim dystrybutorem, Polytec GmbH, zaprezentowali najnowsze rozwiązanie dla przemysłu MICRON3D green stereo- skaner 3D o najwyższej dostępnej na rynku rozdzielczości, przeznaczony do zastosowań przemysłowych, takich, jak kontrola jakości i inżynieria odwrotna.

Zespół złożony z inżynierów i ekspertów SMARTTECH oraz Politec zaprezentował możliwości urządzenia oraz różnych form jego zastosowań. Podczas prezentacji została doceniona nie tylko wysoka jakość odwzorowania, ale także jego uniwersalność. Duża dokładność i rozdzielczość gwarantująca precyzyjne pomiary obiektów o różnych gabarytach i o bardzo skomplikowanej powierzchni. Wielu gości odwiedzających stanowisko, reprezentujących różne dziedziny działalności produkcyjnej, potwierdziło, że MICRON3D green stereo idealnie sprawdził by się w ich przedsiębiorstwach. Została także zauważona odporność urządzenia na warunki środowiskowe, takie, jak drgania, różnice temperatur i zanieczyszczenia, co stanowi istotną zaletę w pracy w fabryce.

Duże zainteresowanie wzbudziło także oprogramowanie dostarczane wraz ze skanerem – SMARTTECH3Dmeasure, które poza samym sterowaniem pracą skanera pozwala także na przeprowadzenie kontroli jakości i analiz wymiarowych. Obecni na wydarzeniu pracownicy działów kontroli jakości zauważyli także, że możliwość wyświetlania kolorowej mapy odchyłek na podstawie porównania z plikiem CAD bezpośrednio na obiekcie, pozwala na wizualną identyfikację ewentualnych nieprawidłowości kształtu mierzonego elementu. Dodatkowo szybkie generowanie raportów kontrolnych gotowych do wysłania w formacie PDF mogłoby znacznie ułatwić komunikację dotyczącą wyników pomiarów. Zainteresowani jednogłośnie podkreślali takie cechy jak łatwość obsługi programu, mimo wielu zaawansowanych możliwości obróbki danych pomiarowych oraz funkcji kontrolnych.

Obsługa skanerów 3D firmy SMARTTECH nie wymaga od operatora ani specjalistycznej wiedzy technicznej, ani długiego szkolenia wstępnego. MICRON3D green stereo dający możliwość zautomatyzowania każdego przedsiębiorstwa z metrologiczną dokładnością o czym przekonać się mogli odwiedzający Targi VISION.