W dniach 24-26 września odbyła się brytyjska premiera nowego skanera 3D firmy SMARTTECH podczas targów TCT Show w Birmingham – międzynarodowego spotkania na temat innowacji w procesie od projektu do produkcji. Szerokie grono wystawców co roku prezentuje tam swoje najnowsze osiągnięcia w dziedzinie produkcji addytywnej, druku 3D, technologii projektowania i inżynierii.

Podczas targów na TCT Introducing Stage odbyła się również prelekcja firmy Lambda Photometrics Ltd – dystrybutora produktów firmy SMARTTECH na rynku brytyjskim. Zaprezentowany został najnowszy skaner firmy SMARTTECH3D – MICRON3D green stereo. Prelekcja cieszyła się sporym zainteresowaniem wśród osób odwiedzających targi.

to rewolucyjna Optyczna Maszyna Pomiarowa, która wyróżnia się pośród konkurencji zastosowaniem dwóch monochromatycznych detektorów z wąskopasmowym zielonym światłem LED o długości fali 520 nm co pozwala wierniej odwzorować strukturę skanowanej powierzchni. Jest to autorska metoda pomiarowa opracowana przez specjalistów z firmy SMARTTECH3D, która wraz z zastosowanymi filtrami niweluje wpływ zmian oświetlenia na pomiary. W rezultacie otrzymujemy pomiary w technologii 3D z całkowitą redukcją szumów z wynikami lepszymi o nawet 30% w stosunku do tradycyjnej metody pomiaru światłem białym.

Zastosowanie dwóch detektorów sprawia, że każdy obiekt jest skanowany z dwóch niezależnych kierunków w tym samym czasie, a wynik pomiarów jest zarejestrowaną częścią wspólną. Nowa metoda projekcji zawarta w MICRON3D green stereo – DDS (Dual Direction Stripes) oznacza, że prążki są teraz wyświetlane pionowo – tak jak w poprzednich modelach ale również poziomo, co jest nowością. Połączenie pomiaru w technologii Stereo i projekcji DDS zapewnia większą dokładność wyników skanowania, mniejszą liczbą błędów oraz znaczną redukcje szumów.

Solidna konstrukcja i obudowa z włókna węglowego jest odporna na uderzenia oraz zmiany temperatur, a filtry HEPA chronią skaner 3d przed nawet drobnym pyłem.

Skaner MICRON3D green stereo skierowany jest głownie do sektora przemysłowego a dzięki swoim właściwościom idealnie sprawdzi się podczas kontroli jakości lub inżynierii odwrotnej.


Więcej o MICRON3D green stereo >
Więcej o dystrybutorze Lambda Photometrics Ltd. >

Obejrzyj galerię z wydarzenia