MICRON3D green stereo 20Mpix

Od czerwca przywrócona została możliwość organizacji targów, konferencji i kongresów. To wspaniała wiadomość dla wielu branż przemysłu, które mają za sobą bardzo trudny czas. Targi są niezwykle istotnym elementem gospodarki- podczas nich mają miejsce premiery urządzeń, prezentowane są nowe rozwiązania, omawiane najbardziej aktualne tematy i wyznaczane trendy.

Po wielu miesiącach bez kontaktów bezpośrednich z niecierpliwością czekamy na największe w Europie targi ITM INDUSTRY EUROPE. Wydarzenie prezentujące światowe tendencje zgodne z ideą Przemysłu 4.0.,  jest częścią Międzynarodowych Targów Poznańskich. Jego tematyka skupia się wokół innowacji wspierających rozwój firm, technologii będących przyszłością branży, oraz na maszynach reprezentujących najnowocześniejsze rozwiązania dla przemysłu.

W ramach ITM odbędą się również targi 3D Solutions, poświęcone rozwiązaniom w technologiach 3D. Podczas najbliższej edycji, w dniach 31.08-03.09.2021,  SMARTTECH3D zaprezentuje na żywo swój najnowszy produktu – skaner  MICRON3D green stereo o najwyższej rozdzielczości dostępnej na rynku.

MICRON3D green stereo 20-20 Mpix jest odpowiedzią na stale rosnące potrzeby nowoczesnych zakładów wdrażających zautomatyzowane procesy produkcyjne. Dzięki zastosowaniu wielokierunkowej projekcji prążków, MICRON3D green stereo 20-20 Mpix rejestruje wszelkie informacje o geometrii obiektów z dużą precyzją. Poprzez dwukrotnie zwiększone próbkowanie skaner pozwala na pomiar obiektów cienkościennych czy defektów wielkości poniżej jednego milimetra. Bezdotykowy pomiar może być w pełni zautomatyzowany, dzięki czemu możliwa jest szybka i dokładna kontrola jakości dużych partii produktów, a wyniki są w 100% wiarygodne i potwierdzone metrologicznie.

W procesach takich jak kontrola jakości, rozdzielczość skanowania stanowi kluczowy parameter – im większa rozdzielczość, tym większa liczba punków pomiarowych na milimetr kwadratowy, a więc szczegółowość odwzorowania drobnych detali obiektu jest wyższa. W procesie kontroli jakości jest to niezwykle istotna cecha, pozwalająca mieć pewność że wszystkie defekty zostaną zarejestrowane przez skaner 3D i wyszczególnione przez oprogramowanie edycyjno-kontrolne SMARTTECH3Dmeasure.

Autorskie oprogramowanie SMARTTECH3Dmeasure zawiera zaawansowane funkcje obróbki danych w postaci chmury punktów i siatki trójkątów, a także funkcje kontrolne, takie jak wymiarowanie obiektów czy obliczanie objętości i pola powierzchni. Umożliwia także importowanie plików CAD i generowanie kolorowej mapy odchyłek na podstawie porównania skanów 3D z wzorcowym modelem CAD. Dodatkowo posiada opcję generowania spersonalizowanych raportów w formacie PDF z adnotacjami zawierającymi dopuszczalne tolerancje. Nowa funkcjonalność programu umożliwia wyświetlanie kolorowej mapy odchyłek bezpośrednio na obiekt, co zapewnia łatwą lokalizację defektów bezpośrednio na przedmiocie.

Oprogramowanie w połączeniu ze skanerem MICRON3D green stereo 20-20 Mpix jest doskonałym narzędziem do kontroli jakości i szybkiego prototypowania. Wiarygodne i precyzyjne wyniki oraz szereg zaawansowanych funkcjonalności pozwolą zautomatyzować każde przedsiębiorstwo z metrologiczną dokładnością.

Firma SMARTTECH zaprasza do odwiedzenia stoiska nr 62, Codziennie o 10:00 będą się tam odbywać warsztaty, podczas których skaner MICRON3D green stereo oraz oprogramowanie SMARTTECH3Dmeasure zostaną wykorzystane do zaprezentowania procesów inżynierii odwrotnej i kontroli jakości. Ponadto, przez cały czas trwania targów na stoisku SMARTTECH będzie możliwość zeskanowania dowolnego obiektu i skorzystania z porad inżynierów.

Poznaj bliżej SMARTTECH3D green stereo