Dni Druku 3D to najważniejsze w Polsce, a także jedne z największych w Europie, targi dla przedstawicieli branż skanowania 3D oraz szybkiego prototypowania. Od lat stanowią międzynarodową przestrzeń spotkań i wymiany wiedzy jako część „Przemysłowej jesieni w Targach Kielce” – cyklu wydarzeń łączących wynalazców, innowatorów i użytkowników nowych technologii z dziedziny druku przestrzennego i technologii addytywnych. Tegoroczna, 13. edycja eventu odbyła się w dniach 19-21 października.

Podczas targów przedstawiciele SMARTTECH zaprezentowali na żywo możliwości skanerów 3D w połączeniu z autorskim oprogramowaniem do obróbki danych i kontroli jakości SMARTTECH3Dmeasure. Rozwiązanie przeznaczone jest dla zakładów produkcyjnych, które cenią rozwiązania technologiczne zgodne z ideą Przemysłu 4.0.

Oprogramowanie w połączeniu ze skanerem MICRON3D green stereo 20 Mpix jest doskonałym narzędziem do kontroli jakości i szybkiego prototypowania. Wiarygodne i precyzyjne wyniki oraz szereg zaawansowanych funkcjonalności pozwolą zautomatyzować każde przedsiębiorstwo z metrologiczną dokładnością.

Skaner 3D dzięki dwukrotnemu zwiększeniu próbkowania skaner pozwala na pomiar obiektów cienkościennych czy defektów o gabarytach poniżej jednego milimetra. Bezdotykowy pomiar może być w pełni zautomatyzowany, dzięki czemu możliwa jest kontrola jakości dużych partii produktów, a wyniki są w 100% wiarygodne i potwierdzone metrologicznie. Oprogramowanie SMARTTECH3Dmeasure dołączane do skanerów 3D zawiera zaawansowane funkcje obróbki danych w postaci chmury punktów i siatki trójkątów, a także funkcje kontrolne, takie jak wymiarowanie obiektów czy obliczanie objętości i pola powierzchni. Dodatkowo posiada opcję generowania spersonalizowanych raportów w formacie PDF z adnotacjami zawierającymi dopuszczalne tolerancje, a także umożliwia wyświetlanie kolorowej mapy odchyłek bezpośrednio na obiekt, co zapewnia łatwą lokalizację niedociągnięć bezpośrednio na przedmiocie.

Dni druku 3D były świetną okazją do nawiązania nowych kontaktów i zaprezentowania technologii na żywo. MICRON3D green stereo 20 Mpix spotkał się z ogromnym zainteresowaniem odwiedzających.

W przypadku zainteresowania technologiami przyspieszającymi transformacje cyfrowe i wspierającymi przemysł 4.0 zapraszamy do kontaktu.

Zobacz zdjęcia z wydarzenia