W miniona sobotę, 5 października odbyły się w wielu miejscach w Polsce spotkania pod wspólna nazwą Noc Innowacji. Jest to jedno z głównych wydarzeń podczas Festiwalu Cyfryzacji organizowanego przez Fundację Digital Poland, które w tym roku odbyło się w dniach 1-10 października. Swoje drzwi dla odwiedzających otworzyły centra badawczo – rozwojowe, parki technologiczne, uczelnie, instytuty państwowe i naukowe oraz najnowocześniejsze magazyny w Polsce.

W Warszawie spotkanie miało miejsce w Centralnym Domu Technologii gdzie odbyło się wiele ciekawych warsztatów, wykładów i spotkań. Każdy z odwiedzających miał możliwość wysłuchać opowieści ciekawych gości, poznać najnowocześniejsze technologie a nawet porozmawiać z robotem.

Również firma SMARTTECH wzięła aktywny udział w Nocy Innowacji prezentując odwiedzającym możliwości swoich skanerów 3D. Każdy z uczestników mógł zeskanować swoją twarz aby później obejrzeć jej model na monitorze komputera. Pomiary wykonane skanerem 3D firmy SMARTTECH3D spotkały się z pozytywnym odbiorem gromadząc na stoisku sporą liczbę zainteresowanych osób, które niekiedy pierwszy raz miały możliwość poznania technologii skanowania 3D.

Obejrzyj galerię z wydarzenia