W ostatnich dniach w Szanghaju odbyły się jedne z największych na świecie targów skupiających producentów rozwiązań z zakresu technologii addytywnych – TCT Asia. Wydarzenie pierwotnie miało odbyć się w połowie lutego, jednak, z uwagi na wybuch pandemii COVID-19, zostało przełożone i ostatecznie przedstawiciele branży 3D z całego świata zjechali do Szanghaju w dniach 08.07 – 10.07. Oczywiście, na tak znaczącym wydarzeniu nie mogło zabraknąć przedstawicieli firmy SMARTTECH3D.

Trzydniowe targi obfitowały w prelekcje oraz pokazy przedstawicieli przeróżnych gałęzi biznesu wykorzystujących i produkujących rozwiązania z zakresu tzw. Przemysłu 4.0. Przechodząc się po terenie targów napotkać można było stoiska zarówno producentów drukarek i skanerów 3D, jak też firm pracujących nad rozwijaniem sektorów takich jak medycyna, motoryzacja, energetyka czy inżynieria lotnicza, w duchu nowoczesnych technologii.

W czasie trwania targów dystrybutorzy współpracujący ze SMARTTECH3D prezentowali możliwości najnowszej wersji oprogramowania SMARTTECH3Dmeasure 20. Ulepszono moduł teksturowania, ułatwiając tym samym późniejszy druk 3D skanowanych elementów. Autorski program producenta urządzeń do metrologii optycznej został w tym roku rozbudowany o szereg funkcjonalności z zakresu kontroli jakości wykonania elementów skanowanych. Temat okazał się wyjątkowo atrakcyjny zwłaszcza dla przedstawicieli branży druku 3D , automotive oraz produkcyjnej – tradycyjne metody pomiarowe nie są w stanie w precyzyjny sposób badać złożonych geometrii.

Nowością w oprogramowaniu SMARTTECH3Dmeasure 20 jest możliwość wykonywania i generowania raportów kontroli jakości skanowanych obiektów. Najnowsza wersja SMARTTECH3Dmeasure 20 pozwala użytkownikowi w prosty sposób dopasować wirtualny model badanego przedmiotu do chmury punktów powstałej podczas jego skanowania 3D. Następnie program liczy lokalne odchyłki pomiędzy powierzchniami idealnymi i zmierzonymi skanerem, prezentując je w formie kolorowych map odchyłek.

Inne nowości wprowadzone w najnowszej aktualizacji SMARTTECH3Dmeasure 20 to między innymi: usprawnienie procesów składania pojedynczych skanów w pełne obrazy skomplikowanych geometrii, dodanie takich funkcji obróbki siatek trójkątów jak decymacja (zmniejszenie ilości trójkątów składających się na powierzchnie) czy wygładzanie krawędzi, a także możliwość wykonywania pomiarów selektywnie, otrzymując odwzorowanie jedynie wybranego przez użytkownika fragmentu obiektu skanowanego.

Następne targi TCT Asia już za rok, a reprezentacja SMARTTECH3D na pewno się na nich pojawi by dalej zacieśniać więzi z przedsiębiorstwami ze wszystkich stron świata i budować swoją pozycję pośród czołowych dostawców rozwiązań dla Przemysłu 4.0.