Niemiecki lider w przemyśle lotniczym eksperymentuje z wykorzystaniem technologii skanowania 3D światłem strukturalnym, w celu zwiększenia swoich możliwości projektowych i przyspieszenia produkcji.

Polski zespół MTU twierdzi, że może na stałe wprowadzić skanery 3D polskiego producenta do tworzenia modeli CAD produkowanych przez siebie części. Dodatkowe korzyści ze współpracy zyskał też SMARTTTECH “Zdaliśmy sobie sprawę że nasza współpraca z MTU może nas bardzo dużo nauczyć o samym zastosowaniu skanera nie tylko w przemyśle lotniczym” wyjaśnia Dariusz Jasiński Dyrektor działu R&D  w SMARTTECH. “Dzięki wspólnym projektom zdobyliśmy doświadczenie które możemy wykorzystać przy zastosowaniu skanowania 3D również dla innych segmentów przemysłu”.

MTU Aero Engines jest wiodącym niemieckim producentem silników i uznanym globalnym graczem w branży lotniczej. Firma angażuje się w projekty, rozwój, produkcje, promocję  i wsparcie komercyjnych i wojskowych silników lotniczych oraz stacjonarnych turbin gazowych. Firma posiada szereg oddziałów działających na całym świecie, głównie w miejscach gdzie przemysł lotniczy jest niezwykle ważny.

SMARTTECH świadczył usługi skanowania 3D dla MTU korzystając ze skanera 3d, o rozdzielczości 10 Mpix,  certyfikowanego w niezależnym laboratorium pomiarowym. Użycie takiego skanera było konieczne, aby zebrać wszystkie szczegóły bardzo skomplikowanej geometrii silnika. Zgromadzone skany zostały wykorzystane w celu stworzenia modelu CAD w najbardziej zaawansowanym technologicznie programie stworzonym do modelowania –  Geomagic DESIGN X.

Ponadto zastosowanie skanera 3d  z certyfikatem wydanym przez niezależne laboratorium pomiarowe daje gwarancję referencyjnych wyników, co w przypadku producenta tak wysoce zaawansowanych technologicznie części jest bardzo istotne.

Współpraca  polskiego oddziału międzynarodowego producenta silników pozwoliło firmie SMARTTECH zrobić kolejny krok w dostarczaniu technologii skanowania 3D w branży lotniczej.


List referencyjny

 

Więcej o firmie MTU Aero Engines na stronie: //www.mtu.de