SMARTTECH3D gościem specjalnym podczas konferencji poświęconej digitalizacji 3D w Narodowym Muzeum Prehistorii na Tajwanie.

W pierwszej połowie sierpnia firma SMARTTECH3D, na specjalne zaproszenie Narodowego Muzeum Prehistorii na Tajwanie, wzięła udział w międzynarodowej konferencji „Wykorzystanie technologii 3D w archeologii i dziedzictwie kulturowym”, która odbyła się w mieście Taitung. Firma SMARTTECH3D od kilku już lat z powodzeniem współpracuje z muzeami na całym świecie. Narodowe Muzeum Prehistorii to czołowe muzeum na Tajwanie, które pośród wielu rozwiązań na rynku wybrało topowe urządzenie do digitalizacji 3D obiektów muzealnych z teksturą – skaner MICRON3D color 24MPix. Skaner ten gwarantuje digitalizację z bardzo wysoką rozdzielczością – nawet 1000pkt na mm2 oraz wierne odwzorowanie koloru tekstury skanowanych obiektów.

Osoby zarządzające muzeum niejednokrotnie podkreślały podczas konferencji, że długo szukali rozwiązania, które będzie odpowiedzią na ich potrzeby. Urządzenia firmy SMARTTECH3D były „strzałem w dziesiątkę” gdyż idealnie sprawdziły się podczas skanowania zabytkowych eksponatów o skomplikowanej geometrii. Podczas konferencji skanery 3D oraz nasze europejskie doświadczenie w digitalizacji obiektów muzealnych zaprezentowane zostały szerszej publiczności w tym również przedstawicielom z innych muzeów i spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem.

Następnie przedstawiciel firmy SMARTTECH3D odwiedził kilku z naszych kontrahentów na Tajwanie i w Chinach gdzie przeprowadził pokazy produktów i szkolenia z obsługi naszych skanerów 3D. Na Tajwanie odwiedziliśmy między innymi firmę 3D Printing Taiwan, z którą jednocześnie podpisaliśmy umowę na dystrybucję skanerów 3D firmy SMARTTECH3D. 3D Printing Taiwan to uznany dystrybutora między innymi skanerów 3D oraz drukarek 3D firmy Stratasys czy frezarek CNC Roland, który w swojej ofercie posiada również usługi skanowania oraz drukowania 3D.

Dowiedz się więcej o Narodowym Muzeum Prehistorii na Tajwanie >

Zobacz fotorelację z wyjazdu