Wraz z każdym rokiem rośnie ranga amerykańskich targów RAPID + TCT, które na chwilę obecną są jednym z ważniejszych wydarzeń w świecie druku 3D. Prezentowany przez firmę SMARTTECH skaner SMARTTECH 3D portable wzbudził wiele uwagi za sprawą szybkości pomiaru i wbudowanej jednostki centralnej.

Amerykański rynek technologii 3D jest zupełnie inny niż europejski, co powoduje, że firma ze Starego Kontynentu za każdym razem budzi wiele entuzjazmu pośród gości ciekawych europejskich innowacji. W ten właśnie trend wpasował się SMARTTECH, demonstrując na targach RAPID + TCT swój najnowszy skaner, SMARTTECH 3D portable. Urządzenie wzbudziło wiele uwagi za sprawą szybkości skanowania i wbudowanej jednostki obliczeniowej.

– Prędkość skanowania wynosząca mniej niż ćwierć sekundy zawsze robi na ludziach wrażenie ze względu na zachowaną przy tym niesamowitą precyzję pomiaru – skomentował obecny na targach Grzegorz Gracki, Export Manager firmy SMARTTECH. – Wiele osób zwróciło także uwagę na wbudowaną w skaner jednostkę obliczeniową. Takie rozwiązanie jest w szczególności ważne dla Amerykanów, którzy przykładają dużą wagę do logistyki.

SMARTTECH 3D portable to nowoczesny skaner przenośny dedykowany nie tylko przemysłowi, ale też innym branżą za sprawą możliwości dokonania szybkiego pomiaru. Cechuje się niezwykle wysoką dokładnością na poziomie 0,06mm oraz błyskawicznym czasem skanowania nieprzekraczającym 0,2 sekundy. Urządzenie zachowuje przy tym pełną wygodę i poręczność skanowania, gdyż pomiar można wykonać trzymając skaner w dłoniach lub umieszczając go na statywie.

Mobilność zapewnia pojemna bateria, a wygodę użytkowania gwarantuje wmontowany w skaner ekran dotykowy, który wraz z jednostką obliczeniową pozwala wykonać pełny skan obiektu bez konieczności obrabiania wyników pracy. Intuicyjne oprogramowanie przeprowadzi operatora przez cały proces skanowania, dzięki czemu nie jest wymagane posiadanie jakiejkolwiek wiedzy metrologicznej w celu dokonania pomiaru.

Używana przez SMARTTECH 3D portable metoda mierzenia oparta o białe światło strukturalne powoduje, że urządzenie można wykorzystać także do zastosowań medycznych. W trakcie skanowania nie jest wykorzystywany laser, sama procedura zaś jest całkowicie bezdotykowa, co czyni urządzenie w 100% bezpiecznym dla człowieka.

Profesjonalne fabryczne skalibrowanie skanera SMARTTECH 3D portable potwierdza certyfikacja producenta według niemieckiej normy VDI/VDE 2634. Dokładność pomiarowa może również zostać potwierdzona przez certyfikat od niezależnego certyfikowanego laboratorium pomiarowego.

Dołączona do skanera nowa wersja oprogramowania sterującego SMARTTECH3Dmeasure v2017 umożliwia użytkownikowi pracę z ponad 200 milionami punktów z prędkością 5 klatek na sekundę bez ryzyka awarii systemu. Ponadto możliwość wyboru zautomatyzowanego pomiaru do siatki trójkątów w formacie STL minimalizuje zaangażowanie użytkownika końcowego w post-processing. Moduł kontrolny oprogramowania SMARTTECH3Dmeasure v2017 zapewnia natomiast możliwość stworzenia kompletnego modelu 3D, a także przeanalizowania jego przekroju. Do każdego zakupionego skanera dodawana jest za darmo najaktualniejsza wersja oprogramowania SMARTTECH3Dmeasure v2017.

Przeczytaj więcej o RAPID + TCT.
Przeczytaj więcej o premierze SMARTTECH 3D portable.


[supsystic-gallery id=’32’]

Obejrzyj “New 3D mobile scanner SMARTTECH 3D portable”