ZPUE S.A. to działający w branży energetycznej jedyny polskim producent rozdzielnic i rozłączników średniego napięcia w izolacji SF6.

Polski producent potrzebował optycznego systemu pomiarowego w celu inspekcji wytwarzanych części – od malutkich nakrętek do ponad metrowych wałów – w celu zwiększenia wydajności produkcji. Dodatkowo pojawił się problem związany z brakiem dokumentacji technicznej niektórych podzespołów.

Wysoka precyzja odwzorowania

Dostarczony przez SMARTTECH optyczny skaner scan3D qualify 10 MPix to urządzenie służące uproszczeniu procesu kontroli jakości w wymagającym sektorze energetycznym. scan3D qualify dodatkowo może być zastosowany przy projektowaniu i inżynierii odwrotnej. Fabryczna kalibracja skanera 3D zapewnia, że użytkownik może przystąpić do pracy bez konieczności kalibracji urządzenia. Jest to nie tylko duża oszczędność czasu, ale również eliminacja problemu wpływu kalibracji na dokładność.

Kontrola jakości i inżynieria odwrotna

Wraz z urządzeniem pomiarowym dostarczono także oprogramowanie Geomagic Control i Geomagic Design X. Cały zestaw tworzy kompletne rozwiązanie do kontroli jakości i inżynierii odwrotnej. Dodatkowo inżynierowie SMARTTECH przeprowadzili profesjonalne szkolenie obejmujące obsługę skanera 3D i oprogramowania, aby usprawnić proces wdrażania technologii 3D w fabryce ZPUE.

Wdrożone urządzenie umożliwi pracownikom ZPUE S.A. nie tylko usprawnić kontrolę jakości wyprodukowanych części, ale również – dzięki oprogramowaniu Geomagic Design X – pozwoli odtworzyć w pełni brakującą dokumentację techniczną.

ZPUE S.A. jest zadowolone z szerokiego wachlarza możliwości oferowanych przez skanery 3D firmy SMARTTECH. Zachęcamy do zapoznania się z wystawionymi referencjami poniżej.Zobacz referencje ZPUE:
pdf
SMARTTECH_List_referencyjny_ZPUE.pdf


Dowiedz się więcej o dostawie skanerów 3D SMARTTECH do Żandarmerii Wojskowej.
Dowiedz się więcej o inspekcji obiektów wielkogabarytowych w Zakładach Mechanicznych “Bumar-Łabędy”.
Dowiedz się więcej o ZPUE.