SMARTTECH3D, firma specjalizująca się w rozwoju technologii i produkcji precyzyjnych skanerów 3D, z dumą ogłasza, że rozpoczęła ogólnoświatową współpracę z firmą Oqton, dostawcą oprogramowania należącym do 3D Systems, który zapewnia wiodące w branży, profesjonalne oprogramowanie do inspekcji i inżynierii odwrotnej realizowanej na podstawie danych pozyskanych ze skanerów 3D.

Połączenie wysokiej rozdzielczości skanerów SMARTTECH3D z Geomagic® Control X i Geomagic® Design X zapewni klientom z różnych sektorów, kompleksowe rozwiązania spełniające ich potrzeby i oczekiwania w zakresie uzyskania optymalnych modeli 3D i zautomatyzowanej kontroli jakości w przemyśle motoryzacyjnym, produkcyjnym, ochronie dziedzictwa narodowego, edukacji i wielu innych.

Partnerstwo ma na celu zmniejszenie barier wejścia do profesjonalnego świata 3D dla nowych użytkowników z różnych branż, tak aby mogli oni w pełni czerpać korzyści ze wzrostu wydajności i redukcji kosztów jakie daje proces digitalizacji.

„SMARTTECH3D jest przekonany, że oferowanie precyzyjnych, certyfikowanych metrologicznie skanerów 3D wraz z oprogramowaniem Oqton jest najlepszym sposobem na zaspokojenie zapotrzebowania rynku na kompleksowe rozwiązania dla nowoczesnej cyfryzacji”, Krzysztof Gębarski, Prezes SMARTTECH3D

„Cieszymy się, że możemy ogłosić nasze partnerstwo ze SMARTTECH3D. Umożliwi ono wzmocnienie globalnej obecności portfolio Geomagic, a  wspólne działanie lepiej zaprezentuje korzyści jakie daje inteligentne skanowanie 3D szerszemu gronu odbiorców. Cieszymy się, że możemy pogłębić współpracę i integrację ze sprzętem SMARTTECH3D, aby dostarczać naszym klientom pełniejsze rozwiązania”. mówi dr Ben Schrauwen,  SVP i dyrektor generalny Oqton.

Analiza rynku pokazuje, że kontrola jakości i projektowanie oparte na skanowaniu 3D to już standardowy proces w większości średnich i dużych firm. Obaj partnerzy są przekonani, że ta współpraca przełamie bariery dla tych, którzy wciąż nie są przekonani do bezkontaktowego pomiaru i jego zalet. Dostarczając złożone systemy skanowania 3D, zapewnimy gotowe do użycia rozwiązanie dla klientów poszukujących łatwiejszej obsługi i dokładniejszych wyników.

SMARTTECH3D i Oqton kładą szczególny nacisk na podejmowanie inicjatyw popularyzujących proces skanowania 3D i łatwego wykorzystania danych pomiarowych zarówno w edukacji jak i we wszystkich branżach, w których precyzyjny pomiar jest podstawą do dalszych analiz i działań. Rozpoczęcie współpracy doskonale wpisuje się w tą politykę dają użytkownikom korzyści z synergii produktów obu partnerów.

O SMARTTECH3D
SMARTTECH3D to znany na całym świecie polski producent optycznych skanerów 3D, który rozpoczął działalność w 2000 roku. W ofercie firmy znajduje się pełna gama profesjonalnych bezdotykowych urządzeń pomiarowych do różnych zastosowań, a także oprogramowanie do kontroli jakości i inżynierii odwrotnej.
SMARTTECH3D dostarcza zaawansowane, precyzyjne, bezkontaktowe systemy pomiarowe wysokiej rozdzielczości (skanery 3D) oraz pełne wsparcie przy ich wdrażaniu do procesów kontroli jakości i inżynierii odwrotnej na całym świecie. Poprzez ciągły rozwój swoich produktów firma dąży do zapewnienia łatwości obsługi swoich sprawdzonych metrologicznie profesjonalnych systemów użytkownikom z wykształceniem technicznym i bez niego.
Wśród zadowolonych klientów znajdują się między innymi NASA, Boeing, Lufthansa, Orlen, Żandarmeria Wojskowa, KRONES, Główny Urząd Miar oraz wiele jednostek edukacyjnych.
Dostarczając złożone rozwiązania, SMARTTECH3D pomaga firmom zintegrować technologie 3D z ich codziennym tokiem pracy, aby zautomatyzować i poprawić jakość i wydajność produktów.
Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji: www.smarttech3d.com
O Oqton
Oqton przyspiesza inteligentną produkcję, dostarczając kompleksowe rozwiązania w zakresie oprogramowania do produkcji addytywnej, skanowania 3D i spawania zrobotyzowanego, pomagając organizacjom przemysłowym i medycznym we wprowadzaniu innowacji i wydajności. Oprogramowanie Oqton do produkcji addytywnej umożliwia pełną identyfikowalność i widoczność w całej organizacji, zapewniając oparte na sztucznej inteligencji możliwości segmentacji obrazu, projektowania, przygotowania do budowy, MES, inspekcji addytywnej i symulacji. Światowi producenci używają oprogramowania Oqton do automatyzacji spawania zrobotyzowanego w celu zwiększenia produktywności. Wiodący w branży pakiet Geomagic jest podstawą rozwiązań przy skanowaniu 3D na potrzeby inżynierii odwrotnej i zastosowań inspekcyjnych. Oqton jest wspierany przez współpracę z dostawcami maszyn i skanerów, partnerami w zakresie oprogramowania oraz integracje ERP/CAD/PLM. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę www.oqton.comlub LinkedIn.