Naseej, wiodący na Bliskim Wschodzie dostawca rozwiązań i usług w zakresie zarządzania edukacją oraz nauczania, podpisał umowę partnerską ze SMARTTECH3D, znanym na całym świecie producentem optycznych skanerów 3D, aby w jeszcze bardziej zaawansowany sposób wspierać klientów z sektora kulturalnego – w tym muzea, archiwa i biblioteki.

Komentując nowo wiązaną współpracę, pan Othman Abdulkarim, dyrektor generalny Naseej, powiedział: „Umowa ze SMARTTECH3D stanowi kolejny krok naprzód w wysiłkach Naseej, zmierzających do rozszerzenia oferowanych rozwiązań. Naszym celem jest przekształcenie sektora kultury w solidne środowisko cyfrowe, przy jednoczesnym zapewnieniu bezpieczeństwa, ochrony i dostępność zbiorów. Wykorzystując najnowocześniejsze rozwiązania SMARTTECH3D, których celem jest przekształcanie obiektów w cyfrowe aktywa 3D, umożliwiamy naszym klientom wykorzystanie takich treści w badaniach, edukacji oraz do wielu innych celów nowoczesnego środowiska naukowego.

Dyrektor generalny SMARTTECH3D, Krzysztof Gębarski, również skomentował, mówiąc, że „od początku naszego rozwoju SMARTTECH3D dostrzegał potrzebę zapewnienia szczegółowej digitalizacji wysokiej jakości. Dlatego od wielu lat, zgodnie z zaleceniami międzynarodowych instytucji dziedzictwa kulturowego, opracowujemy doskonałe narzędzia odpowiadające potrzebom muzeów i badaczy kultury. Cieszymy się, że znaleźliśmy profesjonalnego partnera, który zna wymagania rynku. Dzięki naszej współpracy możemy być pewni, że skanery SMARTTECH3D zostaną wprowadzone na rynek i wdrożone w sposób jak najbardziej profesjonalny. Współpraca z Naseej jest dla nas efektem długiego procesu poszukiwań i weryfikacji właściwego partnera, i nie moglibyśmy być bardziej usatysfakcjonowani.”

We współpracy ze SMARTTECH3D, Naseej ma na celu ulepszenie sektora kultury na Bliskim Wschodzie poprzez zapewnienie różnorodnej gamy przyjaznych dla użytkownika rozwiązań. To partnerstwo umożliwia Naseej poszerzenie rozwiązań i usług dla sektora kultury, które obejmują rozwiązania w zakresie cyfrowej transformacji, renowacji i przechowywania zbiorów, a także rozwiązania w zakresie wyposażenia muzeów i ekspozycji zbiorów. Dzięki skanerom SMARTTECH3D i specjalistycznemu oprogramowaniu oferowanego wraz z tymi urządzeniami, Naseej jest w stanie zaoferować kompleksowe usługi, które zaspokoją zmieniające się potrzeby sektora kulturalnego.

Przeczytaj więcej o NASEEJ – //www.naseej.com/