W dniach 15 i 16 czerwca bieżącego roku firma SMARTTECH poprzez międzynarodowe webinaria zaprezentowała swój najnowszy skaner 3D – MICRON3D green stereo 20-20 Mpix. W spotkaniach skierowanych do różnych stref czasowych uczestniczyli liczni przedstawiciele przemysłu oraz uniwersytetów z wielu krajów Europy, Azji oraz Stanów Zjednoczonych.

Premierowy MICRON3D green stereo 20-20 Mpix to skaner 3D o najwyższej rozdzielczości na rynku skierowany do zastosowań przemysłowych. Produkt doskonale wpisuje się w potrzeby nowoczesnych przedsiębiorstw ceniących sobie rozwiązania technologiczne w ramach idei przemysłu 4.0.  Dzięki swoim parametrom idealnie sprawdzi się podczas kontroli jakości lub w inżynierii odwrotnej.

W porównaniu do poprzednich modeli, z linii MICRON3D stereo, urządzenie charakteryzuje się ponad dwukrotnie większą rozdzielczością. Daje to użytkownikowi możliwość odwzorowania najdrobniejszych detali czy defektów na obiekcie, których pomiar byłby niemożliwy przy obecnie oferowanych na rynku rozdzielczościach. Dzięki dwukrotnemu zwiększeniu próbkowania urządzenie pozwala na precyzyjny pomiar obiektów cienkościennych czy defektów o gabarytach poniżej jednego milimetra.

Wysoka rozdzielczość nowego skanera 3D pozwala zwiększyć zarówno efektywność skanowania większych obiektów o wysokim stopniu skomplikowania jak i w pełni zautomatyzować ten proces. Jeden skan o polu 420mmx300mm wykonany tym skanerem odpowiada rozdzielczością 4 skanom przy użyciu skanera 5 Mpix o polu 150mm×105mm. Daje to możliwość przeprowadzenia szczegółowej kontroli jakości zarówno dużych jak i małych części przy użyciu jednego skanera 3D w przypadku kiedy klient skanuje obiekty o różnych gabarytach.

Model ten wykorzystuje do pomiaru zielone światło LED o fali długości 500nm, co gwarantuje bezawaryjność systemu a dzięki zastosowaniu wąskopasmowych filtrów niweluje wpływ oświetlenia zewnętrznego. Zastosowane w urządzeniu dwa wysokiej klasy detektory monochromatyczne pozwalają na eliminacje szumów pomiarowych i wierniejsze odwzorowanie powierzchni obiektu.

Skaner został tak zaprojektowany, aby zapewnić użytkownikowi niezawodne działanie przy pełnej mobilności. Jego obudowa i konstrukcja nośna powstały z nowoczesnego i odpornego temperaturowo włókna węglowego. Specjalne rozwiązania wewnątrz urządzenia tłumią drgania, a wnętrze zabezpieczone zostało wymiennym filtrem pyłoszczelnym. Wszystko to sprawia, że skaner MICRON3D green stereo 20-20 Mpix jest niezawodny i może być z powodzeniem wykorzystywany zarówno w laboratorium jak i bezpośrednio na linii produkcyjnej.

Dostarczane wraz ze skanerem dedykowane oprogramowanie SMARTTECH 3Dmeasure oferuje:

– zaawansowane funkcje obróbki danych w postaci chmury i siatki,

– funkcje kontrolne: wymiarowanie obiektu, obliczanie objętości i pola powierzchni, porównanie z CAD oraz generowanie raportów PDF

– (NOWOŚĆ!) możliwość wyświetlenia na obiekcie mierzonym kolorowej mapy odchyłek w celu wizualizacji błędów

Czytaj więcej o skanerze 3D – MICRON3D green stereo 20-20 Mpix