W dniach 19-22 listopada we Frankfurcie w Niemczech odbyły się międzynarodowe targi Formnext – jedne z największych targów przemysłowych w Europie poświęconych produkcji addytywnej oraz wszystkim procesom z tym związanym. Eksperci z różnych sektorów przemysłu, takich jak motoryzacja, przemysł lotniczy, inżynieria mechaniczna, technologia medyczna, elektrotechnika i wielu innych, spotkali się, aby poznać technologię drukowania oraz skanowania 3D i innowacyjne technologie produkcyjne.

Targi były również doskonałą okazją do wprowadzenia na światowy rynek nowego skanera 3D firmy SMARTTECH – MICRON3D green stereo 9-9 MPix. Jest to rewolucyjna optyczna maszyna pomiarowa, która wyróżnia się na tle konkurencji dzięki zastosowaniu dwóch monochromatycznych detektorów z wąskopasmowym zielonym światłem LED o długości fali 520 nm, co pozwala na dokładniejsze odwzorowanie struktury skanowanej powierzchni. Jest to oryginalna metoda pomiarowa opracowana przez specjalistów z firmy SMARTTECH3D, która wraz z zastosowanymi filtrami niweluje wpływ zmian oświetlenia na pomiary. Możemy dzięki temu uzyskać wyniki lepsze o nawet 30% w stosunku do tradycyjnej metody pomiaru światłem białym.

MICRON3D green stereo 9-9MPix skierowany jest głownie do sektora przemysłowego a dzięki swoim właściwościom idealnie sprawdzi się podczas kontroli jakości lub inżynierii odwrotnej.

Skaner wyposażony jest w dedykowane oprogramowanie sterujące SMARTTECH3Dmeasure, które umożliwia obsługę dużych ilości danych pomiarowych (300 milionów punktów pomiarowych). Oprogramowanie pozwala ponadto na wykonywanie i wymiarowanie wirtualnych przekrojów obiektu, automatyczne obliczanie pola powierzchni obiektu i obwodu. Dzięki zaawansowanym funkcjom i inteligentnym algorytmom, tworzenie dokumentacji i modeli 3D do druku czy badań, nigdy nie było tak proste i wygodne. Dodatkowo nowa funkcjonalność zmiany parametrów “czułości sensora” pozwala na skanowanie obiektów o ciemnej barwie.

Podczas targów odbyła się również oficjalna prezentacja naszego najnowszego rozwiązania na TCT Introducing Stage.

Więcej informacji o FORMNEXT> //formnext.mesago.com
Czytaj więcej o skanerze MICRON3D green stereo tutaj >

Obejrzyj galerię z wydarzenia