Do szerokiego wachlarza ofert firmy SMARTTECH3D – uznanego na całym świecie polskiego producenta skanerów 3D – wchodzi właśnie oprogramowanie PolyWorks firmy Innovmetric. PolyWorks to Uniwersalna Platforma Oprogramowania Metrologicznego, która przeznaczona jest do przetwarzania oraz analizy trójwymiarowych danych. W ofercie firmy SMARTTECH3D można znaleźć 4 modele oprogramowania PolyWorks – Inspector, Modeler, Talisman oraz Viewer.

PolyWorks Inspector to oprogramowanie stosowane do kontroli jakości, wymiarowania, diagnozowania oraz zapobieganiu problemom na produkcji. Oprogramowanie dodatkowo prowadzi operatora przez cały proces pomiarowy oraz nadzoruje jakość zebranych danych.

Czytaj więcej o PolyWorks Inspector tutaj >

PolyWorks Modeler to kompleksowe oprogramowanie do inżynierii odwrotnej, które pozwala wykryć charakterystyczne elementy CAD takie jak krzywe, powierzchnie parametryczne i elementy pryzmatyczne ze  zdigitalizowanych modeli. Służą one jako punkt wyjścia w profesjonalnym modelowaniu CAD.

Czytaj więcej o PolyWorks Modeler tutaj >

Z kolei PolyWorks Talisman przeznaczony jest dla użytkowników, którzy chcą obsługiwać urządzenia pomiarowe 3D z dala od swoich komputerów. Jest to elastyczne rozwiązanie dostępne na urządzenia przenośne, które zdalnie kontroluje pracę PolyWorks oraz dostarcza informację zwrotną dla operatora.

Czytaj więcej o PolyWorks Talisman tutaj >

Podczas projektowania nowego produktu lub zarządzania procesem produkcyjnym dostęp do pomiarów 3D i analiz geometrycznych części, narzędzi, zespołów lub produktów może mieć kluczowe znaczenie dla podjęcia właściwej decyzji. Dzięki bezpłatnej przeglądarce PolyWorks Viewer specjaliści od pomiarów 3D mogą udostępniać swoje projekty PolyWorks Inspector w całej firmie, umożliwiając członkom zespołu wydobycie potrzebnych informacji z bazy danych pomiarów.

Czytaj więcej o PolyWorks Viewer tutaj >

Oprogramowanie PolyWorks firmy Innovmetric stworzone zostało po to aby zmaksymalizować korzyści wynikające z pomiarów 3D. Wyniki otrzymane przy użyciu skanerów SMARTTECH3D są w pełni kompatybilne z oprogramowaniem PolyWorks. Polski producent skanerów 3D rekomenduje ponadto zastosowanie najnowszego skanera MICRON3D green stereo wraz z oprogramowaniem PolyWorks aby stworzyć niezawodny system do kontroli jakości lub inżynierii odwrotnej.

MICRON3D green stereo to rewolucyjna optyczna maszyna pomiarowa, która wyróżnia się na tle konkurencji dzięki zastosowaniu dwóch monochromatycznych detektorów o wysokiej jakości co pozwala wierniej odwzorować strukturę skanowanej powierzchni. Dodatkowo nowa metoda projekcji  DDS (Dual Direction Stripes) oznacza, że prążki są teraz wyświetlane pionowo – tak jak w poprzednich modelach ale również poziomo, co jest nowością. Połączenie pomiaru w technologii stereo i projekcji DDS zapewnia większą dokładność wyników skanowania, mniejszą liczbą błędów oraz znaczną redukcje szumów.  Solidna konstrukcja i obudowa z włókna węglowego jest odporna na uderzenia oraz zmiany temperatur, a filtry HEPA chronią skaner 3d przed nawet drobnym pyłem.

O InnovMetric Software

Założona w 1994 r. firma InnovMetric Software Inc. z siedzibą w kanadyjskiej miejscowości Quebec i filiami na całym świecie, to wiodący dostawca uniwersalnych rozwiązań w zakresie oprogramowania metrologicznego 3D. Największe na świecie firmy produkcyjne (Toyota, GM, Volkswagen, Honda, BMW, Daimler, Ford, Rolls-Royce, Pratt & Whitney, Boeing, Embraer, Bombardier, Apple itd.) korzystają z rozwiązań oprogramowania PolyWorks® firmy InnovMetric oraz powiązanych usług technicznych w celu maksymalizacji korzyści z pomiarów 3D w zakresie zastosowań inżynieryjnych i produkcyjnych.

www.innovmetric.com