W grudniu 2018 roku laboratorium światowej klasy producenta samolotów Boeing zdecydowało się na wybór skanera SMARTTECH3D UNIVERSE 5MPix wraz z pakietem SDK (Software Development Kit) do badań skrzydeł swoich samolotów.

Boeing Aviation Service Research Centre (ASRC) wybrał technologie firmy SMARTTECH po serii testów przeprowadzonych w Polsce na zlecenie firmy Boeing Corporate.  Najnowsze oprogramowanie razem ze skanerem SMARTTECH UNIVERSE pozwala między innymi na skanowanie obiektów zarówno ciemnych jak i błyszczących co idealnie wpisuję w specyfikę pracy przy skanowaniu poszycia skrzydeł samolotów.

Każdy samolot po kolejnym przelocie przechodzi przez obowiązkowy i żmudny przegląd, który dopuszcza albo nie zezwala na dopuszczenie samolotu do kolejnego rejsu. Zastosowanie technologii firmy SMARTTECH podczas skanowania poszycia skrzydła wyeliminuje błąd ludzki i z pełną precyzją wykona przegląd skrzydeł samolotu wyłapując nawet najdrobniejsze uszkodzenia powstałe na skutek np. uderzeń piorunów czy drobnych przedmiotów. Znacznie wpłynie to na bezpieczeństwo kolejnych lotów.

Aktualnie skaner SMARTTECH UNIVERSE jest w fazie testów w laboratorium ASRC Boeinga w Hong Kongu gdzie opracowywana jest technologia niezbędna do wdrożenia rozwiązania we wszystkich centrach serwisowych Boeinga.


Więcej o firmie SMARTTECH:

Firma  od 18 lat zajmuje się produkcją i sprzedażą profesjonalnych skanerów 3D. Producent ciągle rozwija swoje produkty dostosowując je do różnych branż takich jak przemysł, medycyna czy archeologia. Posiadając licznych dystrybutorów zagranicznych, firma prowadzi globalną sprzedaż na wszystkich kontynentach od obu Ameryk poprzez Europę kończąc na dalekiej Azji

Więcej informacji na stronie: www.skaner3d.pl


Więcej o labolatorium ASRC Boeinga:

Organizacja non-profit założona przez The Hong Kong Polytechnic University (PolyU) we współpracy z Boeing Corporate. Celem ASRC jest opracowanie nowych lub ulepszonych technologii i procesów usług lotniczych dla przemysłu. Zakres działalności ASRC obejmuje badania usług lotniczych, rozwój siły roboczej i wymianę informacji biznesowych.