Szybkość, oszczędność, możliwość wydruku skomplikowanych geometrii to zalety, dzięki którym, w wielu obszarach tradycyjne metody wytwórcze zostają wyparte przez druk 3D. Technologie przyrostowe to kolejna rewolucja w świecie przemysłu.

W branży nie brakuje nowości i pomysłów na jej rozwój, a najlepszym miejscem dla poszukujących takich rozwiązań są targi 3D SOLUTIONS organizowane wraz z największymi targami przemysłowymi w Europie Środkowo-Wschodniej – ITM POLSKA.

-„Drukowany w 3D element silnika rakietowego, pomyślnie przechodzi testy wytrzymałościowe”, „Pionierski zabieg całkowitej wymiany stawu biodrowego możliwy dzięki zastosowaniu druku 3D”, „Michelin obiecuje realizację bezpowietrznych, drukowanych 3D opon samochodowych”. Powyższe cytaty wbrew pozorom nie pochodzą z książek fantastyczno-naukowych, ale są odzwierciedleniem zmian zachodzących w podejściu do produkcji przemysłowej – mówi Mateusz Nowakowski, dyrektor targów 3D Solutions.

3 D Solutions to wyjątkowa okazja do podjęcia współpracy biznesowej, wymiany idei i doświadczeń. Obecność zwiedzających min. z takich branż jak automotive & aerospace, odlewnictwo, logistyka, w której technologie przyrostowe mają być częścią łańcucha dostaw, powoduje, że obecność na targach 3D SOLUTIONS każdego producenta, dystrybutora czy też usługodawcy nowoczesnych technologii wytwórczych jest obowiązkowa.

Druk 3D czyli technologie przyrostowe to przyszłość dla wielu gałęzi przemysłu, logistyki i e-handlu czy też medycyny. Świadczy o tym nie tylko coroczny wzrost sprzedaży maszyn oferujących coraz to nowe technologie druku zdolne do pracy w seryjnej produkcji, ale także innowacyjne podejście, które pozwala przedsiębiorstwom unikać błędów już w fazie prototypowania, oraz zoptymalizować swoje procesy produkcyjne pod kątem oszczędności materiałów – dodaje Mateusz Nowakowski.

W ramach ekspozycji będzie można obejrzeć nowoczesne drukarski 3D czy Skanery 3D. Będzie można odwiedzić także stoiska firm zajmujących się usługami druku i skanu 3D i wirtualizacją procesów technologicznych.

Ubiegłoroczna edycja ITM Polska 2018, w ramach której odbywały się targi 3D Solutions była rekordowa – na 25 000 m2 powierzchni wystawienniczej w 10 pawilonach swoją ofertę zaprezentowało 1000 wystawców z 28 państw. Pawilony ekspozycyjne przez cztery dni odwiedziło łącznie 17 090 zwiedzających z branży przemysłowej.

Targi 3D Solutions oraz ITM Polska odbędą się 4-7 czerwca 2019 r. w Poznaniu.
Więcej na: www.3dsolutions.mtp.pl