Serdecznie zapraszamy do udziału w V edycji Konferencji Naukowej “Szybkie Prototypowanie – Druk 3D & 4D w zastosowaniach inżynierskich”. Organizatorem czterech poprzednich konferencji była Politechnika Rzeszowska. Tym razem zaszczyt zorganizowania kolejnej edycji przypadł Politechnice Świętokrzyskiej. Wydarzenie odbędzie się w Centrum Kongresowym Targi Kielce w dniach 19-20 września 2022 r.

Tematyka Konferencji skupia się na zagadnieniu inteligentnego wykorzystania szybkiego prototypowania i technologii addytywnych w procesach produkcyjnych. Obejmuje również szeroko rozumiane badania w zakresie technologii druku 3D/4D, ze szczególnym uwzględnieniem badań właściwości mechanicznych, metrologicznych, tribologicznych, symulacyjnych i ekonomicznych. Dodatkowo poruszona zostanie kwestia trwającej rewolucji przemysłowej 4.0,oraz zagadnienia Smart INDUSTRY i Smart MANUFACTURING, a także koncepcja LEAN Design Manufacturing, skanerom 3D i oprogramowania CAD/CAM/CAE

Podczas Konferencji uczestnicy będą mieli możliwość zapoznania się z rozwiązaniami produkowanymi przez firmę SMARTTECH.  Anna Gębarska zaprezentuje możliwości  kompleksowego wykorzystania technologii 3D – skanerów oraz drukarek. Połączenie tych dwóch technologii  pomaga nowoczesnym firmą w wejście do przemysłu 4.0, a medycynie na nieograniczony rozwój i szybsze reagowanie na zastaną sytuację. Skanery 3D to nie tylko szybkie prototypowanie, ale także szybka kontrola jakości pozwalająca na weryfikację wykonanych wydruków.

Konferencja odbywać się będzie w modelu hybrydowym. Wszyscy zainteresowani konferencją w formie klasycznej mogą uczestniczyć w niej osobiście w Kielcach. Istnieje również możliwość uczestniczenia w Konferencji w trybie on-line. Zwieńczeniem seminariów i prezentacji będzie panel dyskusyjny poświęcony aktualnemu stanowi wdrażania rozwiązań w zakresie druku 3D i 4D oraz perspektywom technologii addytywnych rozwijanych w ramach trwającej transformacji przemysłowej 4.0.

Szczegółowe informację wraz z formularzem rejestracyjnym dostępne są na stronie konferencji: