smarttech_kimes_fair_lead_Prezentacja scan3Dmed 5Mpix – jedynego skanera 3D działającego w technologii światła strukturalnego dedykowanego do pomiaru ludzkiego ciała – odbyła się po raz pierwszy na targach KIMES, na których wystawcy z całego świata pokazują poświęcone medycynie najnowocześniejsze technologie oraz wyznaczają nowe kierunki rozwoju dla tej niezwykle prężnie działającej branży.

SMARTTECH – obecny na stoisku swojego koreańskiego reprezentanta, firmy KAIS – zdecydowanie wyróżnił się wśród ponad 1200 wystawców, prezentując możliwości zebrania bardzo dokładnych informacji na temat kształtu, jak i koloru widocznych części ludzkiego ciała.

 

Zainteresowanie gości przekroczyło nasze oczekiwaniapowiedział Grzegorz Gracki, menedżer firmy SMARTTECH.Odwiedzających naprawdę zaskoczyły możliwości naszego skanera.

scan3Dmed 5Mpix to niezwykle precyzyjny i szybki skaner. Urządzenie jest w stanie pozyskać z jednego pomiaru 5-milionową chmurę punktów w mniej niż smarttech_kimes_fair_10,2 sekundy. Dodatkowo skaner cechuje się dokładnością na poziomie 0,06mm. Fabryczna kalibracja urządzenia gwarantuje, że pozyskane w ten sposób dane są nie tylko bardzo precyzyjnie, ale też zgodne z normami metrologicznymi.

Bezpieczeństwo pacjenta gwarantuje nieinwazyjna metoda skanowania opierająca się o wykorzystanie białego światła LED. Intuicyjne oprogramowanie zbiera bezdotykowo dane w sposób czytelny dla lekarza i pacjenta. Moc obliczeniową zapewnia wbudowany wielowątkowy komputer, który wyklucza potrzebę posiadania osobnej jednostki obliczeniowej. Oprogramowanie SMARTTECH3Dmeasure v2017 umożliwia komfortową pracę i użytkowanie skanera 3D bez posiadania specjalistycznej wiedzy z zakresu metrologii. Cała analiza danych może zostać wykonana w trakcie pojedynczej wizyty pacjenta.

smarttech_kimes_fair_4Zastosowanie skanerów 3D w medycynie to wciąż duża innowacja. Uzyskane wyniki można wykorzystać do stworzenia wirtualnej reprezentacji pacjenta w celu dokonania niezbędnych pomiarów. Inne przykłady wskazują, że skanowanie 3D znajduje zastosowanie przy opracowywaniu szczegółowego planu operacji, analizie defektów skóry i procesu jej leczenia, a nawet protetyce. Skanery 3D wykorzystują również specjaliści od medycyny estetycznej. Dokonanie pomiarów przed zabiegiem i stworzenie symulacji procesu leczenia lub zmiany skórnej jest bardzo pomocne.

O scan3Dmed 5Mpix na targach KIMES napisał także prestiżowy serwis Healthcare in Europe należący do magazynu European Hospital. Magazyn od 25-lat jest głosem Europy w świecie medycyny, zapewniając dyrektorom i kadrze wyższej szpitali, lekarzom oraz pielęgniarkom najświeższe informacje. Więcej na ten temat można przeczytać pod tym linkiem. Zachęcamy również do zapoznania się ze zdjęciami!

Przeczytaj więcej o SMARTTECH
Przeczytaj więcej o targach KIMES
Przeczytaj więcej o scan3Dmed 5Mpix w Healthcare in Europe

[supsystic-gallery id=’19’]