Na Targach Techniki Motoryzacyjnej SMARTTECH zademonstrował swoje sprawdzone rozwiązania dedykowane branży motoryzacyjnej. Przeprowadzony podczas targów pomiar i wydruk 3D opony Porsche wzbudził prawdziwą furorę.

Wydruk 3D opony spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem gości. Na początku przeprowadzono kompleksowy pomiar obiektu za pomocą skanera 3D MICRON3D green. Wykorzystywana przez urządzenie technologia zielonego światła LED zapewnia dokładność 0,09 mm na całej mierzonej powierzchni, dzięki czemu zastosowanie skanera 3D umożliwia pozyskiwanie wyników tak precyzyjnych, że niemożliwych do zagwarantowania tradycyjnymi metodami pomiarowymi.

Po obróbce wyników i przygotowaniu siatki trójkątów w oprogramowaniu SMARTTECH3Dmeasure v. 2018 przystąpiono do stworzenia wydruku na drukarce 3D. Choć wydrukowane koło nie było rzeczywistych rozmiarów, pokaz cieszył się zainteresowaniem gości zaintrygowanych możliwościami, jakie oferują motoryzacji najnowocześniejsze technologie 3D.

To wszystko było możliwe dzięki magazynowi “Świat Opon”, na którego stoisku gościliśmy. Serdecznie dziękujemy za możliwość współpracy. Zachęcamy do obejrzenia poniższego materiału wideo przygotowanego przez redakcję serwisu swiatopon.info.

Przeczytaj więcej o MICRON3D green.
Przeczytaj więcej o magazynie Świat Opon.
Przeczytaj więcej o targach TTM.


[supsystic-gallery id=’62’]
Obejrzyj materiał wideo prezentujący pomiar i wydruk opony w 3D