kogutNa zlecenie swojego klienta, huta Edwanex musiała wyprodukować 500 sztuk okazjonalnych butelek szklanych, których wzór nie był wykorzystywany w rozlewni alkoholowej od ponad 20 lat. Nietypowy kształt koguta miał być uzyskany na podstawie starej formy, która nie nadawała się do użytku ze względu na korozję i wyszczerbienia. Dzięki wykorzystaniu skanera 3D firmy SMARTTECH możliwe było szybkie odtworzenie pierwotnego, unikatowego kształtu.

EDWANEX zależało na stworzeniu formy nadającej się do dalszej produkcji, naprawiając niedoskonałości posiadanego produktu. Należało nie tylko pozyskać geometrię starej formy, ale również na jej podstawie – odbudować model CAD.

Dzięki zastosowaniu technologii skanowania 3D, firma Edwanex mogła w szybki i niedrogi sposób otrzymać geometrię i odtworzyć formę. Skomplikowane kształty były praktycznie niemożliwe do pozyskania za pomocą tradycyjnych metod. Używając technologii pomiarowej opartej na świetle strukturalnym zebranie kompleksowych informacji na temat geometrii powierzchni formy następuje w szybki, nie wymagający specjalistycznej wiedzy sposób.
Zarówno proces skanowania jak i właściwe modelowanie tego “freeformowego” obiektu, zostały wykonane w ciągu jednego dnia, udowadniając że projektowanie na bazie istniejących kształtów może być wykonane w szybki i przyjemny sposób.

edwanex

kogut2


Przeczytaj cały case study:
pdfZastosowanie skanera 3D SMARTTECH do odbudowy form produkcyjnych


 

Czytaj więcej o EDWANEX