Tegoroczne Targi ITM były dla nas bardzo intensywnym czasem wielu pokazów, rozmów i prezentacji. Dziękujemy za ten wspólnie spędzony czas i zapraszamy do podsumowania.

Podczas tej edycji targów przygotowaliśmy pokazy wielu ciekawych rozwiązań w tym premierowo po raz pierwszy w Polsce SMARTTECH3D Photogrammetry, nasz najnowszy przenośny system pomiarowy oparty o analizę fotografii cyfrowych. Możliwości systemu zaprezentowaliśmy na przykładzie kontroli wymiarowej elektrycznego samochodu Tesla S3.

Podczas pokazu funkcjonalności systemu SMARTTECH3D Photogrammetry po wykonaniu zdjęć auta z rozmieszczonymi markerami kodowanymi, płaskimi, a także wzorcami długości, na ich podstawie wygenerowana została mapa markerów na której wykonać można pomiary liniowe. Dodatkowo wybrane detale samochodu zostały zeskanowane przy pomocy wysokorozdzielczego skanera3D MICRON3D green stereo 20-20MP i automatycznie dopasowane do mapy markerów uzyskanej z fotogrametrii. Dzięki temu można było przeprowadzić proces kontroli jakości wymiarowej i powierzchniowej. Ponadto wykorzystując funkcje skanera 3D na powierzchni samochodu wyświetlona została kolorowa mapa odchyłek która pokazała różnicę pomiędzy idealnym modelem CAD, a uszkodzonym elementem karoserii.  Łączenie tych dwóch metod pomiarowych czyli trójwymiarowej fotogrametrycznej mapy markerów z dokładnym skanem 3D pozwala znacznie przyśpieszyć proces kontroli jakości obiektów o dużych rozmiarach przy zachowaniu wysokiej dokładności.

Metoda ta może być wykorzystywana do kompleksowej kontroli jakości lub inżynierii odwrotnej. Cechuje się przy tym wysoką wydajnością i efektywnością. Redukcja czasu przeznaczonego na kontrolę wymiarową nawet o 40% pozwala na znaczne ograniczenie kosztów.  Więcej o systemie przeczytać można na //skaner3d.pl/urzadzenia/skanery-3d/smarttech3d-photogrammetry/

W tym samym czasie na Scenie Industry Next, Dyrektor Zarządzająca SMARTTECH, Anna Gebarska, w swojej prezentacji opowiedziała o praktycznych możliwościach zastosowania pomiarów optycznych na konkretnych przykładach. Prezentacja cieszyła się dużym zainteresowaniem i rozbudziła ciekawość wielu słuchaczy przeradzając się w ciekawe wymiany zdań.

To wydarzenie stanowiło dla nas doskonałą okazję do nawiązania nowych kontaktów oraz inspirujących rozmów. Serdecznie zachęcamy do kontaktu z nami, chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i zaproponujemy najkorzystniejsze, spersonalizowane rozwiązania dostosowane do Państwa potrzeb.

Ponadto podczas Targów podpisaliśmy strategiczną umowę o współpracy z producentem profesjonalnych statywów do skanerów 3D o czym możecie przeczytać pod linkiem – //skaner3d.pl/smarttech-polski-producent-skanerow-3d-nawiazal-strategiczna-wspolprace-ze-szwajcarskim-dostawca-profesjonalnych-statywow-foba/ .