endurotechFirma Enduro – Tech zdecydowała sie na wykorzystanie skanerów 3D podczas tworzenia dedykowanych części do swoich motocykli. Inżynierowie wybierając odpowiednie dla siebie rozwiązanie kierowali się nie tylko łatwością obsługi urządzenia, ale także dokładnością wykonywanych pomiarów. Dlatego zdecydowali się oni na skaner w technologii zielonego światła LED – MICRON3D green, który umożliwia pomiary z wysoką dokładnością w najbardziej ekstremalnych warunkach jakie czasami panują w warsztatach tj. pyle, kurzu i przy świetle jarzeniowym.

skan_motoruJednym z podstawowych akcesoriów motocyklowych do wykonania których Enduro-Tech używa skanera 3D są osłony silników wykonywane pod konkretny model pojazdu. Dzięki skanerom firmy SMARTTECH możliwe stało pozyskanie geometrii silnika i zaprojektowanie osłony w taki sposób, że nie tylko idealnie pasuje ona do chronionego kształtu ale również jest lżejsza oraz, co dla wielu bardzo ważne, doskonale wpasowuje się w agresywny wygląd motocykla.

screen-dla-gg-3 Samo skanowanie 3D jest bardzo łatwe i stosunkowo mało czasochłonne w porównaniu z dotychczasowymi metodami wymiarowania silników. Po otrzymaniu wyników skanowania 3Dengine-guard-3
cały proces modelowania przeprowadzany jest na komputerze, dając pełną swobodę działania inżynierom odpowiedzialnym za projekt. Do wykonania projektu osłony wykorzystany został najnowszy plugin stworzony przez 3D Systems – Geomagic for SOLIDWORKS. Oprogramowanie to umożliwia import wyników skanowania do SOLIDWORKS i projektowanie idealnie dopasowanej obudowy bezpośrednio na skanie3D.


Zapraszamy do obejrzenia filmu obrazującego proces wykonania osłony.

 


Przeczytaj cały case study:
pdf

Enduro-Tech_Wykorzystanie-skanerow3d-firmy-SMARTTECH-do-produkcji-akcesoriow-motocyklowych

 

Czytaj więcej o MICRON3D green
Czytaj więcej o Geomagic for SOLIDWORKS