Targi HANNOVER MESSE to jedne z największych targów przemysłowych na świecie. W dziesiątkach hal swoje produkty pomiędzy 24 a 28 kwietnia pokazali wystawcy z całego świata, w tym wspierana przez polski rząd inicjatywa SMART MEANS POLAND. Polska zasłynęła na tegorocznych targach przede wszystkim jako współgospodarz. Premier Beata Szydło i kanclerz Angela Merkel otworzyły wspólnie polskie stoiska, na których prezentowała się także firma SMARTTECH.

Firma SMARTTECH przybyła na targi z dwoma urządzeniami skanującymi. Szczególną uwagę zwróciła premiera skanera przenośnego SMARTTECH 3D portable, który został zaprojektowany z myślą o błyskawicznym pomiarze przy zachowaniu pełnej mobilności. Urządzenie jest dedykowane nie tylko przemysłowi, ale też medycynie za sprawą możliwości dokonania szybkiego pomiaru. Cechuje się niezwykle wysoką dokładnością na poziomie 0,06mm oraz błyskawicznym czasem skanowania nieprzekraczającym 0,2 sekundy. Urządzenie zachowuje przy tym pełną wygodę i poręczność skanowania, gdyż pomiar można wykonać trzymając skaner w dłoniach lub umieszczając go na statywie.

Liczba zwiedzających była wręcz przytłaczająca. Dziesiątki tysięcy osób przybyło ujrzeć najnowsze osiągnięcia przemysłowe z całego świata – skomentował obecny na targach Grzegorz Gracki, Export Manager SMARTTECH.

Mobilność urządzenia zapewnia pojemna bateria, gdy wygodę użytkowania gwarantuje wmontowany w skaner ekran dotykowy, który wraz z jednostką obliczeniową pozwala wykonać nie tylko pojedyncze pomiary, ale udostępnia też możliwość łączenia ich po krzywiźnie. Intuicyjne oprogramowanie przeprowadzi operatora przez cały proces skanowania, dzięki czemu nie jest wymagane posiadanie jakiejkolwiek wiedzy metrologicznej w celu dokonania pomiaru.

Używana przez SMARTTECH 3D portable metoda mierzenia oparta o białe światło strukturalne powoduje, że urządzenie można wykorzystać także do zastosowań medycznych. W trakcie skanowania nie jest wykorzystywany laser, sama procedura zaś jest całkowicie bezdotykowa, co czyni urządzenie w 100% bezpiecznym dla człowieka.

Profesjonalne fabryczne skalibrowanie skanera SMARTTECH 3D portable potwierdza certyfikacja producenta według niemieckiej normy VDI/VDE 2634. Dokładność pomiarowa może również zostać potwierdzona przez certyfikat od niezależnego certyfikowanego laboratorium pomiarowego.

Odwiedzających mocno zaciekawiły możliwości naszych skanerów – wyjaśnił obecny na targach Andrzej Ostrowski, specjalista ds. marketingu. – SMARTTECH 3D portable to najszybszy skaner na rynku o takiej dokładności, co powoduje, że można go z powodzeniem zastosować w różnych dziedzinach przemysłu.

Urządzenie wraz ze skanerem MICRON3D color 24Mpix zostało zademonstrowane ministrowi finansów Mateuszowi Morawieckiemu oraz Jadwidze Emilewicz, podsekretarz stanu Ministerstwa Rozwoju.


[supsystic-gallery id=’27’]

Obejrzyj “New 3D mobile scanner SMARTTECH 3D portable”